Podacto Stüdyo tüm bölümleriyle BluTV’de yayında!

Podacto Stüdyo tüm bölümleriyle BluTV’de yayında!
BluTV’nin, özgün ve çağdaş bir tiyatro deneyimi sunan yeni projesi ‘Podacto Stüdyo’, tüm bölümleriyle izleyicilerle buluşuyor. “Kulak tiyatrosu” türünde birbirinden farklı eserlere imza atan Podacto’nun BluTV iş birliğiyle sunduğu ‘Podacto Stüdyo’, disiplinlerarası, örneğine rastlanmayan bir seyir keyfi sunuyor. 
 
BluTV, film seçkisini her geçen gün zenginleştirirken, birbirinden farklı türlerin yer aldığı özel yapımlar arşivini büyütmeye devam ediyor. Platformun en yeni içeriklerinden ‘Podacto Stüdyo’, tüm bölümleriyle sadece BluTV’den izlenebilecek.
 
Sesin görselleştiği disiplinlerarası bir yaratım sürecinin kapılarını aralayan, 8 farklı oyunun ses üretim ve seslendirme sürecini gözler önüne seren proje, seyircilerine dünyada da bir ilk olan benzersiz bir format sunuyor. Türkiye tiyatrosunun en önemli 6 çağdaş yazarının kaleminden çıkan 8 farklı oyun, Babylon’a 360 derece olarak yerleştirilen 14 kamera ve 32 mikrofon ile kaydedildi. Ferit Katipoğlu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu seride Ahmet Sami Özbudak, Aslı Ceren Bozatlı, Balca Yücesoy, Derem Çıray, Murat Mahmutyazıcıoğlu ve Sami Berat Marçalı’nın kaleminden çıkan eserler; Alican Yücesoy, Aslı İnandık, Ceren Moray, Damla Sönmez, Emir Çubukçu, Serkan Keskin, Sezin Akbaşoğulları, Tülin Özen, Ushan Çakır ve Yağız Can Konyalı ile hayat buluyor. Mihran Tomasyan’ın performans yönetimini üstlendiği projede Tomasyan’a; oyunların ses dünyalarının kurulmasında performanslarıyla Melih Kıraç ve Selim Cizdan eşlik ediyor. 
 
İzleyicilere disiplinlerarası, özgün bir tiyatro deneyimi yaşatacak olan ‘Podacto Stüdyo’nun tüm bölümleri sadece BluTV’de yayında. 
 
Podacto Stüdyo Hakkında: Sahne sanatlarının dijitalleştiği bu dönemde, yeni bir dinleme deneyimi sunarak Türkiye’nin en geniş dijital tiyatro arşivi olan Podacto’nun; ses tasarım dünyasının yaratım süreci görselleşiyor. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER