Peride Celal’in Gecenin Ucunda romanı freetv’ye uyarlanıyor!

Peride Celal’in Gecenin Ucunda romanı freetv’ye uyarlanıyor!
-- ÖZEL HABER --

Binbir Gece, Bir İstanbul Masalı gibi benzersiz projelerle rekor izlenme oranlarına imza atan ve televizyonda ezber bozan duayen yapımcı Erol Avcı güçlü bir projeyle sektöre dönüyor. Peride Celal’in 1963 yılında yazdığı “Gecenin Ucunda” romanı freetv’ye uyarlanıyor. 

Senaryosunu Başar Başaran ve Emre Özdur’un yazdığı proje için çok önemli isimlerle cast görüşmeleri başladı.  

Gelişmeleri bildireceğiz. 

Romanın tanıtım yazısından:

Yazarın bu romanı ilk kez 1963 yılında ve “Gecenin Ucundaki Işık” adıyla yayınlanmıştı. Peride Celal, yıllar sonra romanını yeniden gözden geçirip günışığına çıkarırken, okurlarına şunları söyledi:

"Roman 1963'te çıkmış. Adını kısaltmakla iyi yaptığımı sanıyorum. Bu romanın yazıldığı yıllarda gençtik, inançlıydı, ışığa varabileceğimizi sanıyorduk. Işık, özgürlük, uygarlık, insanlık demekti; bir umuttu. Kırk yılı aşkın bir zaman içinde ışığı arayıp durduk. Ve o, sönükleşerek uzaklaştı bizden. Yüksek kat burjuvazisi, sahte dindarlar, çıkarlarından başka bir şey düşünmeyen politikacılar, parlak yaşamlar içine düşürdükleri genç insanları daha da kolay avlıyorlar günümüzde. Romanın kahramanı Macide, aşka sırtını çevirip kendisine ve çocuğuna yeni bir hayat yaratıp insanca bir dünyaya kavuşmak çabasında başarılı olabilecek mi? Kuşkuluyum. Gecenin Ucunda, büyük bir aşk romanı aynı zamanda. Bunu da eklemeliyim. Öyle olması da ayrıca hoşuma gidiyor. Bana kalırsa, bu roman yazdığım en güzel aşk romanıdır."BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER