DocuBox HD yeni belgeselleri ekrana getirmeye devam ediyor!

DocuBox HD yeni belgeselleri ekrana getirmeye devam ediyor!
Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde HD kalitesiyle izleme deneyimi sunan belgesel kanalı DocuBox HD, ilginç yapımlarıyla muhteşem deneyimlerin kapısını açıyor. 

Trafalgar Savaşı (Trafalgar)

12 Ekim Salı, Saat 18.00

Tamamen bilgisayar ortamında yeniden oluşturulmuş görüntüleriyle tarihin en büyük deniz savaşı: Gerçeğe olabilecek en yakın şekilde bizlere tarihi gösteren görkemli bir program. Gerçek ortamlar ve kostümlerle aktörleri ve sanal görüntüleri birleştiren bir teknoloji sayesinde yapılan bu kurgu-belgesel, 60 gemi, 35 bin asker ve 5 binden fazla topun kullanıldığı Trafalgar Muharebesi'ni gözler önüne seriyor. Fransız yenilgisinin yazarı Amiral Villeneuce'nin yazdıklarıyla ve uluslararası uzmanların konuya ışık tutmasıyla gün yüzüne çıkan efsanevi bir destan.

Ülkemde Sokak Futbolu (Street Football in My Country) 

14 Ekim Perşembe, Saat 16:00

Sokak Futbolu, yaşı, cinsiyeti veya nereden geldiği ne olursa olsun herkes tarafından oynanabilen dünya çapında bir fenomendir. Stadyuma, beyaz çizgilere, yeşil çimenlere ve hatta ayakkabılara gerek olmadan her yerde oynanabilir. Bu dizinin her bölümünde sizi, futbolun çocuklara yardım etmenin ve alışkanlıklarını değiştirerek umut vermenin bir yolu haline geldiği gelişmekte olan bir ülkeye götürüyoruz. Christiano Ronaldo, Messi, Neymar ve daha birçokları gibi, bir gün dünyanın en büyük oyuncularından biri olabilecek bu çocukların portrelerini keşfedin.

Şehir Dışı Maceraları - Reunion Adası – “İnsanların bir volkanın patlamasını seyretmek için sandalye çektiği yer " 

(Outta Town Adventures - Reunion Island – “Where People Pull up a Chair to Watch Volcanoes Erup") 

15 Ekim Cuma, Saat 15.00

Hint Okyanusu'nun Vanilya Adaları olarak bilinen adalar grubundan biri olan Reunion, son zamanlarda düzenli olarak bir kırmızı halı galasındaki flaşlar gibi patlayan muhteşem yanardağlarıyla ünlü oldu. Çarpıcı şelaleler arasında yürüyüş yapmanın ve volkanların dokunduğu bölgelere bakmanın popüler bir spor olduğu, Fransa'ya ait uzun bir ada. Burada, burbon vanilyasının tipik bir çiftlikte nasıl büyüdüğünü de görüyoruz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER