Matthew Fox, ekrana Last Light dizisiyle dönüyor

Matthew Fox, ekrana Last Light dizisiyle dönüyor
Matthew Fox geri dönüyor.

Lost dizisinde canlandırdığı Jack karakteriyle bilinen Fox, Mayıs 2010'de final yapan dizinin ardından ilk kez bir dizide rol alacak. Oyuncunun "Last Light" dizisinin kadrosuna katıldığı açıklandı. Sezonu 5 bölüm sürecek proje, Alex Scarrow'un romanından uyarlanacak. Fox'la birlikte Joanne Froggatt (Downton Abbey) da rol alacak. Diziyi NBCUniversal'a bağlı dijital platform Peacock yayınlayacak.

Kıyamet sonrası bir dünyada geçen hikaye hayatta kalmaya çalışan bir aileye odaklanacak. Londra'da yaşayan Andy Neilson, dünyanın önde gelen petro-kimya mühendislerinden biridir. Dünyanın içine girdiği krizden sonra kişisel ve profesyonel anlamda önceliklerini belirlemek zorunda kalır. Ailesini eski hale getirebilmek için tek seçeneği dünyayı düzeltmektedir ve sahip olduğu bilgi ile yetenek sayesinde bunu yapabilecek belki de tek kişidir.

Froggatt, dizide Elena Neilson karakterini canlandıracak. Sam'in oğlu gibi az rastlanır bir göz hastalığı bulunan Elena, tedavi için araştırma yapan bir vakfın yöneticisidir. Ayrıca evliliği kırılma noktasındadır.

Last Light'ın bölümlerini Dennie Gordon (Jack Ryan) yönetecek. Yapımını MGM International Television üstlenirken Patrick Massett ile John Zinman (Friday Night Lights, The Blacklist) showrunner olarak görev alacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER