Krysten Ritter, HBO Max'in Love and Death dizisinin kadrosuna katıldı

Krysten Ritter, HBO Max'in Love and Death dizisinin kadrosuna katıldı
Krysten Ritter, HBO Max'in Love and Death dizisinin kadrosuna katıldı.

Gerçek hayattan uyarlama olan dizide 1980 yılında kiliseden arkadaşı Betty Gore’u baltayla öldüren Teksaslı ev hanımı Candy Montgomery’nin gerçek hikayesi anlatılacak. Elizabeth Olsen, bahsi geçen Candy Montgomery'yi canlandırırken Ritter ise Sherry Cleckler karakterine hayat verecek.

Dizinin kadrosunda Lily Rabe (Betty Gore), Jesse Plemons (Allan Gore), Patrick Fugit (Pat Montgomery), Keir Gilchrist (Pastor Ron Adams), Elizabeth Marvel (Pastor Jackie Ponder) ve Tom Pelphrey (Don Crowder) de bulunuyor.

Big Little Lies ve The Undoing dizilerinde birlikte çalışan David E. Kelley ile Nicole Kidman, Lionsgate Television'la birlikte dizinin yapımını üstlendi. Kelley'in senaryosunu üstlendiği Love & Death'in bölümlerini Lesli Linka Glatter (Homeland) yönetecek. Dizide "Evidence of Love: A True Story of Passion and Death in the Suburbs" adlı kitaptan ve aylık dergi Texas Monthly’de yayınlanan makalelerden esinlenildi. Benzer bir proje haberi Temmuz 2020'de de gelmiş, "Candy" isimli diğer dizinin başrolünde Elizabeth Moss'un yer alacağı açıklanmıştı.

Jessica Jones, Breaking Bad ve Don’t Trust the B—- in Apartment 23 dizileriyle de bilinen Kristen Ritter, yakında Netflix'in roman uyarlaması dizisi Nightbooks ile ekranda olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER