FX için uyarlanan Y: The Last Man 13 Eylül'de başlıyor

FX için uyarlanan Y: The Last Man 13 Eylül'de başlıyor
DC Comics'e bağlı Vertigo'nun 2002'de piyasaya çıkarmaya başladığı, 60 sayıdan oluşan çizgi roman serisi Y: The Last Man'den uyarlanan yeni dizi 13 Eylül'de başlıyor. Dizi, dijital platformlardan Hulu'nun FX bölümünde yayınlanacak.

Dünya üzerinde Y kromozomuna sahip tüm canlılar, yani erkekler hayatını bir anda kaybeder. Ancak iki canlı hariç: Yorick ve Ampersand adında bir şempanze. Kadınların egemen olduğu yeni dünya düzeninde pek çok şey haliyle değişime uğrar. Yorick’in annesi ve ABD Temsilciler Meclisi üyesi Jennifer Brown, oğlunu korumak için Ajan 355’ı görevlendirir. İkili Yorick’in neden hayatta kaldığını öğrenmek ve insanlığı kurtarmanın bir yolunu bulmaya çalışan genetik uzmanı Dr. Allison Mann'le tanışmak için bir yolculuğa çıkarlar. Acemi bir kaçış uzmanı olan Yorick, bu yolculuk sırasında pek çok maceraya atılmak ve tehlikeyle yüzleşmek zorunda kalır.

Eliza Clark‘ın yaratıcısı ve senaristi olduğu dizinin kadrosunda Ben Schnetzer, Diane Lane, Ashley Romans, Diana Bang, Olivia Thirlby, Amber Tamblyn, Marin Ireland, Elliot Fletcher ve Juliana Canfield (Succession) gibi oyuncular yer alıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER