Reese Witherspoon, 400 milyon dolarlık servetiyle en zengin kadın oyuncu oldu

Reese Witherspoon, 400 milyon dolarlık servetiyle en zengin kadın oyuncu oldu
Reese Witherspoon, 400 milyon dolarlık servetiyle en zengin kadın oyuncu oldu.

Hafta başında ünlü oyuncunun 2016'da kurulan yapım şirketi Hello Sunshine'ın tamamını yaklaşık 900 milyon dolara bir başka medya şirketine sattığı haberi gelmişti. Forbes'un haberine göre Witherspoon, bu satışın da katkısıyla elde ettiği servetle en zengin kadın oyuncu unvanının sahibi oldu.

Big Little Lies, The Morning Show ve Little Fires Everywhere gibi projelerin yapımını üstlenen, From Scratch ve The Last Thing He Told Me gibi bazı projelerin hazırlıklarına devam eden şirkette %40 hissesi olan oyuncu, satıştan 120 milyon dolar gelir elde etti. %18 hisseyle şirkette pay sahibi olmaya devam edecek, yönetim kuruluna katılacak ve aynı zamanda şirkette günlük bazda görev alacak. 

The Morning Show dizisinden bölüm başı 1.2 milyon dolar kazandığı bilinen Witherspoon, rol aldığı filmlerden ve reklam kampanyalarından da yüksek ücretler kazanıyor. Ayrıca kendisinin başlattığı kitap kulübü Reese’s Book Club'ün 2.1 milyon takipçisi bulunurken kulüp için önerilen 50 kitaptan 42'si New York Times çok satanlar listesine girdi. Bazısı ise kazandığı popülariteyle film ve dizi uyarlamaları için anlaşma imzaladı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER