Dangerous Liaisons'un dizi uyarlamasının başrolleri belli oldu

Dangerous Liaisons'un dizi uyarlamasının başrolleri belli oldu
Dangerous Liaisons'un dizi uyarlamasının başrolleri belli oldu da katıldı. ABD'nin kablolu kanallarından Starz'da yayınlanacak olan uyarlamada Alice Englert (Ratched, Top of the Lake) ve Nicholas Denton (Glitch, Utopia) rol alacak.

Pierre Choderlos de Laclos'un 1782'de piyasaya çıkan aynı isimli romanı daha önce tiyatro sahnesi ve sinema için uyarlandı. 1988'de vizyona gelen Warner Bros. yapımı filmin başrollerini Glenn Close ve John Malkovich paylaşıyor. Hatta film senaryo, kostüm tasarımı ve prodüksiyon tasarımı dallarında üç Oscar kazandı.

Dizi uyarlamasını Call the Midwife ile bilinen Harriet Warner yazdı ve showrunnerlık görevini üstlendi. Dizide filmin aksine romana daha sadık olunacak; Markiz Merteuil'in ve Valmont'un gençken Paris'te tanışmaları ve aralarındaki tutkulu aşk anlatılacak.

Genç ve güzel Camille, hayatını mahveden zengin aristokratlardan intikam alma arayışı içindedir. Pascal Valmont ise üvey annesi tarafından babasının ölümünün ardından çalınanları geri alma peşindedir. En sevdiği kişiyi - Camille'i - kaybetme riski olsa da statüsü ya da parası olmadığı için istediğini alabilmek için şantaj ve baştan çıkarmaya başvurması gerekir.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER