Zaman Çarkı serisinden uyarlanan dizi şimdiden 2. sezon onayını aldı

Zaman Çarkı serisinden uyarlanan dizi şimdiden 2. sezon onayını aldı
Robert Jordan’ın fantastik edebiyat serisi The Wheel of Time'ın televizyona uyarlaması şimdiden 2. sezon onayını aldı. Onay haberi ilk sezonun çekimlerinin Çek Cumhuriyeti'nde tamamlanmasının ardından geldi.
Zaman Çarkı ismiyle ülkemizde bilinen seri, 14 ciltlik ve yaklaşık 10.000 sayfalık bir külliyat. Dizi uyarlamasını online yayın platformu Amazon Prime yayınlayacak. Rosamund Pike'ın (Gone Girl) başrolünde yer aldığı dizinin geniş kadrosunda Joshua Stradowski, Marcus Rutherford, Zoe Robins, Barney Harris, Madeleine Madden, Daniel Henney, Michael McElhatton, Alvaro Morte, Hammed Animashaun, Alexandrew Willaume, Johann Myers, Jennifer Cheon Garcia, Maria Dolye Kennedy, Daryl McCormack, Narinder Samra, Priyanka Bose, Emmaniel Imani, Taylor Napier, Kate Fleetwood, Christopher Sciueref, Juliet Howland, Mandi Symonds, Lolita Chakrabarti, Michael Tuahine, David Sterne, Abdul Salis, Stuart Graham, Kae Alexander, Sophie Okonedo, Clare Perkins, Peter Franzen, Pasha Bocarie, Jennifer K Preston ve Darren Clarke yer alıyor.

Zaman Çarkı bir başka dünyanın döngüsel tarihindeki bir çağı anlatır. İyi ve kötü arasındaki sonu gelmeyen savaş tekrar başlamak üzeredir. Dünyayı ele geçirmeye çalışan Shai’tan (karanlık varlık), asırlar süren topyekün bir savaş sonunda Lews Therin Telamon liderliğindeki erkek Aes Sedai ‘ler tarafından bir “zindana” hapsedilir ve zindanı mühürlenir. Shai’tan, hapsedilmeden önce, erkek Aes Sedai’lerin gücünün kaynağı olan saidin’i “lekeler” ve ilerleyen günlerde hepsinin delirmesine ve muhteşem güçleriyle yeryüzünün şeklini değiştirecek ölçüde yıkımlar yapmalarına sebep olur. 

Asırlar sonra küçük bir köyde, sıradan bir delikanlı olan Rand’ın ve arkadaşlarının hayatı korkunç yaratıkların (Gölgedölleri) saldırısı ve onları kurtaran Moraine (Rosamund Pike) tarafından sonsuza kadar değişir. Rand, Lews Therin Telamon’un yeniden bedenlenmesidir (Yenidendoğan Ejder) ve Karanlık Varlık serbest kaldığında onunla savaşmaya yazgılıdır. Arkadaşları Matrim Cauthon ve Perrin Aybara’da kırılıştan önceki kişilerin yeniden bedenlenmesinden etkilenmiştir.

Seri boyunca Rand’ın çobanlıktan dünyanın kurtarıcısı ve yıkıcısı olan Yenidendoğan Ejder’e dönüşümü ve dünyayı da beraberinde de dönüştürmesi anlatılır. Karakterler sayıca kalabalık, detaylı ve kendi içinde bir bütündür. Her birinin zihinlerinden geçenler ve dönüşümleri didik didik edilir. Toplum yaşamı, tarihinden giyim-kuşamına, davranış tarzından mimarisine kadar detaylarıyla tasvir edilir.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER