Vampire Academy serisinin dizi uyarlaması geliyor

Vampire Academy serisinin dizi uyarlaması geliyor
The Vampire Diaries, The Originals ve Legacies gibi yapımlarla bilinen Julie Plec, bir kez daha vampirlere el atıyor. 

Richelle Mead'in kaleme aldığı 6 romanlık Vampire Academy serisinin dizi uyarlamasının geleceği açıklandı. Diziyi dijital platformlardan Peacock yayınlayacak ve sezonu 10 bölüm sürecek. Plec, Marguerite MacIntyre'la birlikte senaryosunu kaleme alacak ve showrunner olarak görev alacak. Yapımını Universal Television üstlenecek.

Romantizm, arkadaşlık, ölüm, seks ve skandal merkezli hikayenin ana karakterlerinden Rose Hathaway yarı insan yarı vampir olan bir dhampirdir. En yakın arkadaşı ise kraliyet ailesinden bir Moroi prensesi olan Lissa Dragomir’dir. Moroi’ler sihir dünyasıyla arasında kopmaz bir bağ olan ölümlü bir vampirlerdir fakat vampirlerin en vahşisi ve en tehlikelisi olan ölümsüz Strigoi’lerden her daim korunmaları gerekmektedir. Bu görev de dhampir olması sayesinde hem bir insandan hem de bir vampirden daha güçlü olan gardiyan Rose’a düşmektedir. Böylece başları dertten kurtulmayan Rose ve Lissa sürekli tehlike ve heyecan dolu maceralara atılırlar. Tabi bu sırada akademide aşık olmayı ve bir sürü kalp kırmayı da ihmal etmezler.

Vampire Academy serisinin ilk romanı 2014'te film uyarlamasıyla vizyona geldi ancak gişede bekleneni veremediği için devam etmedi. Mark Waters'ın yönettiği filmi Daniel Waters yönetti. Kadrosunda Zoey Deutch, Lucy Fry, Dominic Sherwood, Cameron Monaghan, Sarah Hyland, Olga Kurylenko ve Gabriel Byrne gibi isimler yer aldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER