The Dropout dizisinin yeni başrolü Amanda Seyfried oldu

The Dropout dizisinin yeni başrolü Amanda Seyfried oldu
Dijital platformlardan Hulu'da yayınlanacak The Dropout dizisinin yeni başrolü Amanda Seyfried oldu.

Gerçek bir hikayeden ve aynı isimli podcastten uyarlanan mini dizinin hikayesi Elizabeth Holmes'un sahibi olduğu Theranos şirketinin yükselişi ve çöküşü hakkında. Yeni Steve Jobs olarak tanımlanan kimya mühendisi Holmes, kan testinde devrimleşme sözüyle kurduğu teknoloji şirketiyle biliniyor. Milyar dolarlık bir şirket haline gelen Theranos, 2018'de büyük çaplı bir sahtekarlık suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Kan testlerinin sonuçlarını müşterilere yanlış şekillerde teslim ederek elektronik dolandırıcılık suçu işlemekle suçlanan Holmes ve şirketin COO'su hakkında dava açıldı.

Yeni dizinin başrolüne ilk olarak Saturday Night Live ile bilinen Kate McKinnon gelmişti. Ancak MicKinnon salgın sonrasında program uyuşmazlığı yaşayınca projeden çekildi. Seyfried, yürütücü yapımcılar arasında da yer alacak ve sezon 6-10 bölüm civarı sürecek. Podcasti hazırlayan Rebecca Jarvis ve podcastin yapımcıları Taylor Dunn ile Victoria Thompson da yapımcılar arasında.

Mank filmiyle Oscar ve Altın Küre adaylığı kazanan Amanda Seyfried, Mean Girls, Mamma Mia, Les Miserables ve Dear John gibi filmlerle de biliniyor. Daha önce Big Love, Twin Peaks ve Veronica Mars gibi dizilerde de rol aldı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER