Fadik Sevin Atasoy ve Celil Nalçakan, Kardeşlerim dizisini anlattı!

Fadik Sevin Atasoy ve Celil Nalçakan, Kardeşlerim dizisini anlattı!
Yapımına NGM’in imza attığı yönetmenliğini Serkan Birinci’nin üstlendiği, senaryosunu Gül Abus Semerci’nin kaleme aldığı atv’nin yeni dizisi “Kardeşlerim” in başrol oyuncularından Fadik Sevin Atasoy ve Celil Nalçakan projeye ait merak edilenleri anlattı.


 
Uzun bir aranın ardından ekrana “Kardeşlerim” dizisi ile dönmeye hazırlanan sevilen oyuncu, proje ile yolunun pandemiden dolayı tiyatroların kapatılmasıyla kesiştiğini belirtiyor. New York turnesi ertelenince, bu sene dizi yapma kararı alan Atasoy, Kardeşlerim’i ve canlandırdığı karakteri şu sözlerle anlatıyor; “Şengül,  anasız babasız büyümüş bir kadın. Erken yaşta evlenmiş ve 19 yaşında  iki çocuğu kucağına almış. Yaşam mücadelesi veren, güçlü, sevdikleri için her şeyi yapmaya göze alan, sürprizli bir toprak kadını.”

Senaryoyu okuyunca Şengül karakterini, İtalyan sinemasının ikonu Anna Magnani'nin oynadığı kadınlara benzettiğini söylüyor;  “İtalya’nın ilk Oscar alan aktristi Magnani’nin Dövme Gül oyununu ABD'de Edgemar'da oynamış ve performansım sayesinde özel burs kazanmıştım. Hep hayal ederdim bu role benzerini Türkiye’de de canlandırabilsem diye. Şengül de Anna Magnani gibi ne zaman patlayacağı, ne yapacağı bir türlü kestirilemeyen bir volkan gibi.”

Hikâye kadar kadronun da çok güçlü olduğunu belirten güzel oyuncu, “Kardeşlerim” dizisini izleyen herkesin kendinden parçalar bulacağına özellikle dikkat çekiyor; “Umuyorum ki herkes kendi ailesinden, kendi acılarından bir parça bulacak bu hikâyede. Durum komiklikleri ise hayat da acının da kahkaha ile içi içe olduğunu bir kez daha bizlere hatırlatacak.”Celil Nalçakan: “Kardeşlerim, bir tarafıyla çok naif, bir tarafıyla da çok entrikalı bir hikâye... Ufacık bir gecekondunun holding binalarından, lüks villalardan daha büyük olabileceğini anlatan bir masal anlatacağız.”
 
Kendisine gelen projeleri, menajerleri Gülden ve Çağla ile birlikte değerlendirdiklerini belirten oyuncu, projeyi kabul etme sebebini şöyle özetliyor;  “Gülden, sanki içine doğmuş gibi “bu sezon, keşke kötü bir karakter oynasan” dedi yaz boyunca. Sezon başlamadan önce, pek çok senaryo okuduk; ancak “Kardeşlerim” senaryosu bize yollandığında, tereddütsüz üçümüz de “Evet” dedik ve yolculuk başladı.”
 
Akif Atakul karakterini lunaparka benzeten yeni rolü için oldukça heyecanlı: “Akif Atakul gibi karakterler, bir oyuncu için lunapark gibidir... Rengârenk, heyecan verici, ürkütücü ama illa ki eğlenceli... Pek çok açmazı ve çözülmesi ve/veya çözümlenmesi gereken problemi var. Eee daha ne olsun?”
 
Diziyi diğer projelerden ayıran yanlarını ise şöyle anlatıyor; “Kardeşlerim, bir tarafıyla çok naif, bir tarafıyla da çok entrikalı bir hikaye... İzleyenlerin çok duygulanacağı, çok kızacağı kimi zaman da tebessüm edeceği, çok kıymetli bir senaristin kaleminden çıkmış, bazen ufacık bir gecekondunun, holding binalarından veya lüks villalardan daha büyük olabileceğini anlatan bir masal...”

Kardeşlerim, ilk bölümüyle 20 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.00’de atv’de!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER