Disney Plus'un üye sayısı 95 milyona çıktı

Disney Plus'un üye sayısı 95 milyona çıktı
Disney Plus, üye sayısını artırmaya devam ediyor. Şirket, 2 Ocak 2021 itibarıyla 94.9 milyon üyeye sahip olduğunu duyurdu.

2 Aralık'ta yapılan son açıklamada 86.8 milyon üyeye sahip olduğunu açıklayan şirket, buna göre bir aylık süreçte üye sayısını 8 milyondan fazla artırdı. Variety'nin haberine göre Disney Plus'ın üye sayısının %30'u Hindistan ve Endonezya'dan geliyor. Artışta Aralık ayında yayınlanan The Mandalorian 2. sezonun ve Soul filminin önemli bir payının olduğu da düşünülüyor. Platformun bir diğer hit içeriği WandaVision, geçen ayın ortasında başladı.

Disney Plus, Kasım 2019'da açıldığında dört yıllık üye tahminini 90 milyon olarak belirlemişti. 1 sene içinde hedefe ulaşan platformun yeni hedefi Eylül 2024'e kadar 230-260 milyon arası üyeye sahip olmak. Disney'in bünyesindeki dijital platformların -Disney Plus, Hulu ve ESPN Plus- toplam üye sayısı ise 146.4 milyona çıktı. Böylece geçtiğimiz yıla göre %131 artış gerçekleşti.

Aralık ayında devasa bir yeni içerik listesi açıklayan Disney'in yeni platformu Star, bu yıl içinde pek çok ülkede yayına başlayacak. Disney Plus, Mart ayının sonunda ABD'deki üyelik ücretini 1 dolar artırarak 7.99 $'a çıkartırken Disney Plus-Hulu-ESPN Plus paketinin fiyatı ise yine 1 dolar artarak 13.99 $'a çıkacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER