Disney, Star adında yeni bir dijital platform kurmayı planlıyor

Disney, Star adında yeni bir dijital platform kurmayı planlıyor
Disney, Star adında yeni bir dijital platform kurmayı planlıyor. 

İkinci çeyrek değerlerini açıklayan şirketin CEO'su Bob Chapek, geleceğe yönelik bazı planlarını da paylaştı. 12 Kasım'da yayına başlayan Disney+'ın gördüğü ilgiden memnun olan Disney, Amerika dışında yayın yapacak yeni bir dijital platform için hazırlıklara başladı.

"Star" isimli platform, Disney+’ın teknik altyapısını kullanacak. Platformda ABC Studios, FX, Freeform, 20th Century Studios ve Searchlight'a ait orijinal içerikler yer alacak. Star'ın hangi ülkelerde yayına gireceği ve hangi ücrete üye olunabileceği ise henüz bilinmiyor.

Disney'in neden Hulu'ya ağırlık vermeyip yeni bir platform kurduğuna da cevap veren Chapek, Hulu'nun lisanslı içerik de barındırdığına dikkat çekerek platformun ABD dışında marka bilinirliğinin az olduğunu belirtti. ABD ve Kanada'daki üye sayısını 35.5 milyona çıkaran Hulu'nun uluslararası pazara 2021'de açılması bekleniyordu.

Şirket, 20th Century FOX anlaşmasıyla Hindistan’ın en büyük medya şirketlerinden Star India’yı ve  ülkedeki dijital platformlardan HotStar'ı da satın almış oldu. Böylece bu pazarda "Star" markasının sahibi olan Disney, marka birleşimine gitti ve Disney+, Hindistan'da "Disney Plus HotStar" adıyla hizmet vermeye başladı.

Disney'in yakın gelecekte Hindistan dışında da Star markasına ağırlık vermesi bekleniyor. Yeni platformun Hulu'nun çalışmalarını ne yönde etkileyeceği ise şimdilik belirsiz. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER