The Essex Serpent dizisinin yeni başrolü Claire Danes oldu

The Essex Serpent dizisinin yeni başrolü Claire Danes oldu
Claire Danes dizilere geri dönüyor. 8 sezon süren Homeland'i geride bırakan Danes, The Essex Serpent dizisinin yeni başrolü oldu.

Apple TV+'ta ekrana gelecek dizi için daha önce Keira Knightley'le anlaşılmıştı. Ancak Knightley, Ekim ayında salgın devam ederken çocuklarından uzak kalmamak için ayrılık kararı aldı.

Dizi, Sarah Perry'nin aynı isimli romanından uyarlanıyor. See-Saw Films (The King’s Speech, Top of the Lake) dizinin yapımını, Clio Barnard (Dark River, The Selfish Giant) yönetmenliğini, Anna Symon (Mrs Wilson) ise senaryoyu üstlendi.

The Essex Serpent, yeni dul kalmış Cora isimli bir kadının hikayesini konu alıyor. Kötü bir evlilikten kurtulan Cora, Londra'dan ayrılarak Essex'teki küçük bir köye yerleşir. Burada Essex Serpent adıyla bilinen gizemli bir yaratığın döndüğüne dair bir hurafeyle karşılaşır. Dizinin hikayesi 1893 yılında geçecek.

My So-Called Life, Homeland ve Temple Grandin gibi TV yapımlarında rol alan Danes, Romeo + Juliet ve The Hours filmleriyle de biliniyor. Danes, şimdiye kadar üç Emmy ve dört Altın Küre ödülü kazandı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER