Gökyüzünden Avrupa, Türkiye bölümüyle National Geographic ekranlarına geliyor!

Gökyüzünden Avrupa, Türkiye bölümüyle National Geographic ekranlarına geliyor!
İzleyecileri Avrupa kıtasında muhteşem bir görsel yolculuğa çıkaran belgesel seri “Gökyüzünden Avrupa”,  Türkiye bölümünün de yer aldığı ikinci sezonuyla 7 Şubat 20.00’de National Geographic ekranlarında izleyiciyle buluşuyor.
 
Avrupa’yı bambaşka bir açıyla ve büyüleyici bir görsellikle yeniden keşfe çıkaran “Gökyüzünden Avrupa”; gelenekler, mühendislik harikaları ve doğal güzelliklerin kıtayı nasıl şekillendirdiğine benzersiz bir şekilde ışık tutuyor. Yapım her bölümde gökyüzünden çekilen görüntülerle günümüzün çağdaş toplumlarını yaratan doğal yapıları ve insan hikayelerini ekranlara taşıyor. Her bölümde farklı bir Avrupa ülkesine odaklanan belgesel, izleyicileri Türkiye, Fransa, Finlandiya, İsveç, Yunanistan ve Macaristan’da öne çıkan kültürel ve coğrafi noktalara götürüyor.
 
Belgeselin merakla beklenen Türkiye bölümünde, mega yapılardan biri olan ve tamamlandığında “dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü” unvanına sahip olacak büyüleyici Çanakkale Köprüsü yer alıyor. Yapım ekibi, Avrupa ile Asya'yı birbirine bağlayacak olan, tarihin en iddialı inşaat projelerinden birinde çalışan mimar ve mühendislere gökyüzünden katılıarak dev destek kulelerinin nasıl yerlerine yerleştirildiğine tanıklık ediyor. Ekip daha sonra, yukarıdan bakıldığında ikiye bölünmüş gibi görünen Pamukkale’nin gizli güzelliklerini ve sırlarını keşfetmeye çıkıyor. Belgeselin Türkiye bölümünde ayrıca 400 yılı aşkın tarihiyle adeta bir mimari başyapıt olan Sultanahmet Camii’ne yer verilirken, Avrupa’nın en büyük çay üretim merkezi ünvanına sahip Rize’den de eşsiz görüntüler yer alıyor. Bölümde Kapadokya’daki Peri Bacaları üzerinde balonla seyahat etmekten, Malatya’nın uçsuz bucaksız bahçelerinde kayısı kurutmaya ve donmuş Çıldır Gölü’nde balık tutmaya kadar daha pek çok nefes kesici an izleyicilerle buluşuyor. 
 
“Gökyüzünden Avrupa”’nın merakla beklenen ikinci sezonu, Türkiye bölümü ile 7 Şubat 20.00’de National Geographic ekranlarında başlıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER