Kapanan Quibi'nin içeriklerini Roku aldı

Kapanan Quibi'nin içeriklerini Roku aldı
1.75 milyar dolarlık yatırımla yayın hayatına başlayan ve yaklaşık 8 ay sonra kapanan dijital platform Quibi'nin içeriklerini Roku aldı.

Dijital medya oynatıcılığı alanında hizmet veren ABD merkezli şirket, 75'ten fazla yapımın hakkını aldı. Programlar bu yıl içinde Roku Channel'da ücretsiz olarak ekrana gelecek. Roku Channel, hali hazırda ABD, Kanada ve İngiltere'de hizmet veriyor. Roku, Quibi'nin yayın hayatı boyunca ekrana getirdiği dizilerin yanı sıra çekilse de yayınlanmayan projelerin yayın hakkını da aldı. Anlaşmanın finansal şartları açıklanmadı, ancak 100 milyon dolardan daha az bir miktar olduğu tahmin ediliyor.

Qubi'nin dizilerinde veya programlarında yer alan isimlerin arasında Idris Elba, Kevin Hart, Liam Hemsworth, Christoph Waltz, Anna Kendrick, Nicole Richie, Will Forte, Kaitlin Olson, Sophie Turner, Corey Hawkins, Rachel Brosnahan, Travis Fimmel, Chrissy Teigen, Jennifer Lopez ve Lena Waithe de bulunuyor. Henüz yayınlanmayan yapımların arasında Peter Farrelly'nin hazırladığı intihar temalı komedi dizisi The Now, Steven Spielberg'ün hazırladığı korku dizisi Spielberg’s After Dark da bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER