BluTV, Çıplak dizisini yayından kaldırdı

BluTV, Çıplak dizisini yayından kaldırdı
BluTV, Çıplak dizisini yayından kaldırdı.

Gazeteci Cüneyt Özdemir, bugün "Aman RTÜK Başkanı @ebekirsahin bey ve sansür kılıcı görmesin!" ifadelerini kullandığı paylaşımında Çıplak dizisinden ve dizinin cesur sahnelerinden bahsetti. Hatta bir süre sonra tepki çeken bu paylaşımını sildi.

Özdemir'in paylaşımının ardından BluTV kullanıcıları ilk olarak sistemde bulunan Çıplak dizisini izleyemez oldular. Daha sonra ise dizi, platformdan tamamen kaldırıldı. 

Haziran ayında ilk sezonuyla izleyicilerle buluşan dizinin senaryosunu Merve Göntem ve Can Evrenol kaleme alırken Evrenol bölümlerin yönetmenliğini de üstlendi. TN Yapım'ın Genel Koordinatörü Merve Göntem, yayından kaldırma kararıyla ilgili olarak "İkinci sezon çekimlerini bitirmemize günler kala, BluTV'den gelen bir telefonla dizinin yayından kaldırıldığını öğrendik," dediBluTV'den konuya dair henüz bir açıklama gelmedi. 

Cüneyt Özdemir ise yaptığı açıklamada "Yeni bir delilikle karşı karşıyayız. 6 ay önce Çıplak adında bir dizi çekiliyor. BluTV yayınlıyor. Ben diziyi yeni izleyip şaşırıyor ve övüyorum. Aylardır sansürcülüğünü eleştirdiğim RTÜK başkanına her zaman olduğu gibi esprili bir şekilde 'aman duymasın' deyip söyleniyorum.

Dizi BluTV'den kaldırılıyor ve ihale bana kalıyor! Bu dizi RTÜK yüzünden mi yoksa RTÜK korkusundan mı kaldırıldı ne oldu bunu resmi açıklama olunca öğreniriz ama anlamadığım dayağı niye ben yiyorum? RTÜK'ün sansür tavrını aylardır hemen her yayında eleştiren benim yahu... Sosyal medya tamamen bir linç ve delilik alanına dönüştü. Sürekli kendimizi açıklamak zorunda hissediyoruz. Gerekiyor da... Yapacak bir şey yok. Demek ki biz yeterince kendimizi anlatamıyoruz. O yüzden bir daha bakın bakalım benim kadar RTÜK'ün sansürünü eleştiren kimse var mı?" sözlerine yer verdi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER