Terry Pratchett’in Discworld serisinden uyarlanan The Watch 3 Ocak'ta başlıyor

Terry Pratchett’in Discworld serisinden uyarlanan The Watch 3 Ocak'ta başlıyor
Terry Pratchett’in Discworld serisinden uyarlanan The Watch dizisi 3 Ocak'ta başlıyor.

Terry Pratchett'in 1983-2015 arası yazdığı ve 41 romana, birçok yan hikayeye kadar genişleyen seriden uyarlanan dizinin kadrosunda Richard Dormer (Game of Thrones), Jo Eaton-Kent (The Romanoffs), Adam Hugill (Pennyworth), Marama Corlette (Blood Drive), Lara Rossi (Robin Hood) ve Sam Adewunmi'nin (The Missing) yer alıyor.

BBC Studios'un uyarladığı proje BBC America'da yayınlanacak ve sezonu 8 bölüm sürecek. Diziyi Strike Back, The Musketeers ve Das Boot gibi dizilerde çalışan Simon Allen kaleme aldı. Birden fazla sezon sürmesi planlanan dizinin yapım ekibinde Pratchett tarafından kurulan ve kızı tarafından yönetilen Narrativia şirketi de bulunuyor.

Diskdünya (Discworld) serisi, Büyük A'tuin isimli dev kaplumbağanın sırtındaki dört filin (Berilla, Tubul, Büyük Tphon ve Jerakeen) üzerinde dengede duran yassı bir disk olan kurgusal Diskdünya'da geçen mizah/fantastik kurgu kitap serisi. Kitaplar sıklıkla J. R. R. Tolkien, Robert E. Howard, H. P. Lovecraft, Charles Dickens ve William Shakespeare'den; mitoloji, folklor ve peri masallarından; güncel kültürel, politik ve bilimsel olaylardan esinleniyor ya da parodilerini yapıyor. Seri, 37 dilde 80 milyon kopya sattı.

Başrolü üstlenen Dormer, dizide The Watch'un kaptanı Sam Vimes'ı canlandıracak. Eaton-Kent adli tabip uzmanı Polis Memuru Cheery'yi, Adam Hugill idealist Polis Memuru Carrot'ı, Marama Corlette gizemli Onbaşı Angua'yı, Lara Rossi kanunsuz Lady Sybil Ramkin'i ve Sam Adewunmi ise intikam arayışındaki Carcer Dun'ı oynayacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER