Nuri Bilge Ceylan'ın tüm filmleri MUBI'de!

Nuri Bilge Ceylan'ın tüm filmleri MUBI'de!
Cannes'da defalarca onurlandırılan, Türkiye’ye 32 yıl sonra ikinci Altın Palmiye sevincini yaşatan Nuri Bilge Ceylan MUBI'de!

Nuri Bilge Ceylan sineması, anlattığı insanların zaaflarının, kırılgan yerlerinin üstüne giderek, başka pek az sinemacının yapabildiği bir yüzleşme alanı açıyor. Bu büyük yönetmenin sinemasal yolculuğunu takip etmek, kendi kasabasından, ailesiyle birlikte altında oturduğu ağacın gölgesinden (Kasaba) başlayıp, yine bir ağacın altında (Ahlat Ağacı) kendi benliğiyle, baba figürüyle, doğup büyüdüğü topraklarla yüzleşen bir sanatçının içsel yolculuğunu izlemeye dönüşüyor. Karakterlerini yaşadıkları toprakla, doğa, taşra, bozkır ya da şehirle bir arada anlamlandıran sekiz eşsiz film, insana ilk kez okunan klasik bir roman gibi tesir ederken, kayıtsız kalınamayacak deneyimler vadediyor.

Festivallerden sayısız ödülle dönen, 32 yıl sonra Türkiye’ye ikinci Altın Palmiye’sini getiren, Cannes’da iki kez Jüri Büyük Ödülü’nü kazanan sayılı yönetmenlerden biri olma onuruna erişen Ceylan’ın tüm filmlerini kronolojik sırayla MUBI Türkiye'de.

KASABA, 1997
MAYIS SIKINTISI, 1999
UZAK, 2002
İKLİMLER, 2006
ÜÇ MAYMUN, 2008
BİR ZAMANLAR ANADOLU’DA, 2011
KIŞ UYKUSU, 2014
AHLAT AĞACI, 2018 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER