National Geographic'in dizisi The Hot Zone, şarbonla geri dönüyor

National Geographic'in dizisi The Hot Zone, şarbonla geri dönüyor
National Geographic'in dizisi The Hot Zone ikinci sezon onayını aldı.

Geçtiğimiz yıl ilk sezonuyla ekrana gelen ve gerçek bir hikayeden uyarlanan The Hot Zone, ebola salgınını işlemişti. İkinci sezon ise 2001'deki şarbon saldırılarını anlatacak. Birinci sezonu hazırlayan Kelly Souders ve Brian Peterson, ikinci sezonu da hazırlayacak. Touchstone Television ve Scott Free Productions ise yapımını üstlenecek. Tam ismi "The Hot Zone: Anthrax" olan sezon için kadro çalışmaları başladı. 

11 Eylül saldırılarının ardından ABD'nin Florida, Washington ve New York eyaletlerinde ortaya çıkan şarbon virüslü mektuplar beş kişinin ölümüne ve 17 kişinin hastalanmasına sebep oldu. Bilim insanları, FBI ajanları ve Adalet Bakanlığı'ndan pek çok ismin yer aldığı geniş çaplı bir araştırma başlatıldı.

Geçtiğimiz sene ekrana gelen üç bölümlük sezonuyla Nat Geo'nun en çok izlenen dizisi olan The Hot Zone, mini dizi olarak başlamasına rağmen gördüğü ilgiden sonra antolojiye çevrildi. Dizinin her sezonunun farklı bir sağlık krizini konu alması, bilimin çözüme giden yolda büyük bir faktör olması planlanıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER