Quibi için satış seçeneği değerlendirmeye alındı

Quibi için satış seçeneği değerlendirmeye alındı
Milyar dolarlık hayal kırıklığında yeni perde. Wall Street Journal haberine göre yeni stratejik seçenekleri değerlendirmeye alan Quibi, satış konusunu da masaya yatırdı.

6 Nisan'da yeni bir dijital platform olarak hizmete sunulan Quibi için 1.75 milyar dolarlık bir yatırımla yola koyulmuştu. İlk olarak sadece mobil üzerinden hizmet veren Quibi'nin içerikleri en fazla 10 dakika sürüyor. Ancak pandemi koşullarında yapılan açılış, rekabetin yüksekliği, iş modelinin ters tepmesi, tanıtımlara ve içeriğe ayrılan yüksek miktarlara rağmen sonuç vermemesi gibi çeşitli sebeplerden dolayı platform istediğini halen bulamamış durumda. 

WSJ'nin haberine göre tüm bunlar Jeffrey Katzenberg'in kurduğu şirketi farklı yollara itti. Olası satışın yanı sıra daha fazla yatırım bulma, halka açılma ve şirket birleşmesi gibi başka seçeneklerin üstünde de duruluyor. Quibi, haberin ardından yaptığı resmi açıklamada satış konusuna değinmeden başarılı bir açılış yaptıklarından bahsederek müşterilere ve hissedarlara hizmet etmeye devam edeceklerini belittiler.

Quibi'ye yatırım yapan şirketlerin arasında Disney, NBCUniversal, Sony Pictures Entertainment, Viacom, AT&T’s WarnerMedia, Lionsgate, MGM, ITV, Entertainment One, Alibaba Group ve WndrCo gibi isimler bulunuyor. Quibi, kısa süre önce düzenlenen Primetime Emmy Ödülleri'nde "#FreeRayshawn" dizisiyle iki ödül kazandı. Şirketin içerikleri adaylık sürecinde kısa formdaki projelerin ödül aldığı kategorilerde değerlendirildi.

Emmy törenini sunan Jimmy Kimmel ise Quibi'yi "milyar dolara mal olan en aptalca şey" olarak değerlendirdi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER