Netflix Türkiye, Cuties filminin Türkiye’deki yayınını erteledi

Netflix Türkiye, Cuties filminin Türkiye’deki yayınını erteledi
Netflix, Cuties filmiyle ilgili kararını verdi. Platform, filmin Türkiye’deki yayınını erteledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ülkemizde "Minnoşlar" ismiyle yayınlanması beklenen filmle ilgili bir rapor hazırlayarak RTÜK'e başvuruda bulunmuştu. RTÜK ise geçtiğimiz hafta raporu görüşerek filmin katalogdan çıkarılması gerektiğine karar verdi. 9 Eylül'de platformda yerini alacak filmle ilgili Netflix Türkiye'nin vereceği karar merakla bekleniyordu.

Netflix Türkiye gönderdiği kısa basın açıklamasında “RTÜK’ün Cuties/Minnoşlar filmine yönelik taleplerini değerlendirdiğimiz bu süreçte, filmin Türkiye’deki yayın tarihini erteleme kararı aldık.” cümlesine yer verdi.

19 Ağustos'ta Fransa'da açık olan sinemalarda vizyona giren Cuties'de twerk yapan bir dans grubuna hayran kalan 11 yaşındaki Amy'nin onlara katılmak umuduyla aile geleneklerine meydan okumasını anlatıyor.

Dünya genelinde pek çok tartışmaya konu olan filmin Netflix'teki tanıtımında daha önce "dişiliğini keşfetmeye başlayarak" ifadesi de yer alıyordu. 96 dakikalık filmin yönetmeni Maimouna Doucoure, 2020 Sundance Film Festivali'nde Dünya Sineması Drama dalında En İyi Yönetmelik ödülünü kazandı. Rotten Tomatoes'ta %84 beğeni oranına sahip Cuties, eleştirmenlerden çoğunlukla olumlu yorumlar da aldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER