Avatar: The Last Airbender'in yaratıcıları Netflix uyarlamasından ayrıldı

Avatar: The Last Airbender'in yaratıcıları Netflix uyarlamasından ayrıldı
Avatar: The Last Airbender'ın yeni uyarlamasında kriz çıktı. Ünlü animenin yaratıcıları Michael DiMartino ile Bryan Konietzko projeden ayrıldılar.

Eylül 2018'de Netflix'in oyuncularla çekilecek bir uyarlamaya onay verdiğini duyurmuştuk. Michael DiMartino bugün sitesinden yaptığı açıklamayla ayrılığı duyurdu. Ayrılığın sebebi ise Netflix'le yaşadıkları kreatif yöndeki anlaşmazlıklar. İşlerin bekledikleri gibi gitmediğini belirten açıklamada ekrana gelecek versiyonun kendi vizyonlarını yansıtmayacağı da yer alıyor. DiMartino ve Konietzko, film uyarlaması gündemde olduğu zaman da kendi versiyonları kabul edilmeyince ayrılık kararı almıştı. M. Night Shyamalan'ın yazıp yönettiği 2010 yapımı film uyarlaması ise bekleneni verememişti.

Avatar: The Last Airbender, Asya etkileri taşıyan dövüş sanatları ve elementler etrafında dönen Avatar Aang ve arkadaşlarının dünyayı acımasız Ateş Kralı'ndan kurtarmak için çıktıkları macerayı anlatıyor. Dört parçaya bölünmüş dünyada her bölümde yaşayan kişiler Su, Ateş, Toprak ve Hava elementlerinden birisini dövüş sanatları üzerinden kontrol edebiliyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER