Disney+'ın üye sayısı 60 milyonu geçti

Disney+'ın üye sayısı 60 milyonu geçti
Disney+'ın üye sayısı 60.5 milyona ulaştı.

İkinci çeyrek verilerini açıklayan Disney, platformun üye sayısını da duyurdu. Mart sonunda 33.5 milyon, Mayıs başında 54.5 milyon olarak açıklama yapan şirket, 2024'e kadar 60 ila 90 milyon arasında üyeye ulaşmayı hedefliyordu. Şirketin portföyündeki platformlardan Hulu, Mart sonunda 32.1 milyon olarak açıkladığı üye sayısını 35.5 milyona yükseltti. ESPN+ ise 8.5 milyon üyeye çıkarak bir yıl önceki üye sayısının üç katına ulaştı.

Disney'in portföyündeki platformların üye sayısı böylece ikinci çeyrek itibarıyla 100 milyonu aştı. Ancak salgın sonrası Disney+'a olan ilgi artsa da diğer kollarda gelir kaybı yaşayan Disney, Wall Street'in hisse başı 64 cent ve 12,4 milyar dolarlık toplam gelir tahmininin altında kalarak çeyreği kapattı. 

Hamilton ile yeni çeyreğe iddialı giren Disney+, Haziran ayı itibarıyla kampanya tekliflerini kapatarak sadece ücretli üyelik teklif etmeye başladı. Yakın geçmişte İngiltere ve Fransa başta olmak üzere Avrupa'ya açılmaya devam eden Disney+'ın başka ülkelerde de hizmete açılması bekleniyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER