ITV ve BBC, MIPCOM'a katılmak için Cannes'a gitmekten vazgeçti

ITV ve BBC, MIPCOM'a katılmak için Cannes'a gitmekten vazgeçti
ITV Studios, BBC Studios ve Fremantle, MIPCOM'a katılmak için Fransa'ya gitmekten vazgeçtiler.

Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasının ardından Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPTV iptal edilmiş, yerine MIPTV ONLINE+ getirilmişti. Aynı dönem düzenlenen Canneseries'in de MIPCOM'la birlikte yapılmasına karar verilmişti. Dünyanın önde gelen içerik fuarlarından birisi olan MIPCOM'un 12-15 Ekim tarihleri arasında yine Fransa'da düzenlenmesi planlanıyor.

Ancak fuarın düzenli katılımcılarından olan üç şirket bu yılki fuara fiziksel olarak katılmayacaklarını duyurdular. Bu kararda salgınla ilgili artan ikinci dalga korkuları da etkili oldu. Üç şirketin de fuarda "dijital" olarak yer alması ve 2021'deki fuarda Cannes'a geri dönmesi bekleniyor. Endemol Shine Group'la birleşen Banijay Group ve All3Media ise henüz konuyla ilgili karar vermiş değil. 

MIPCOM'un organizatörü Reed Midem, fuarı planladıkları gibi düzenleyeceklerini ve her türlü güvenlik ve sağlık protokolünü uygulayacaklarını Temmuz başında açıkladılar. Konferans salonlarının %50 kapasiteyle kullanılması, sunumlar arasında sterilize edilmeleri, maskenin yüz yüze görüşmelerde zorunlu olması ve bir metrelik sosyal mesafeye göre düzenleme yapılması planlanıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER