Netflix dizisi Cursed'e ilham veren "Lanetli" romanı raflarda

Netflix dizisi Cursed'e ilham veren
Netflix'in geçtiğimiz hafta yayınladığı fantastik bilim kurgu dizisi Cursed'e ilham veren "Lanetli" romanı raflarda.

Thomas Wheeler ile Frank Miller'ın hazırladığı roman, İthaki Yayınları tarafından basıldı. 443 sayfalık romanı Cihan Karamancı çevirdi. Arthur efsanesinin güncel bir yorumu olan romana Miller'ın çizdiği onlarca siyah beyaz ve renkli çizim de eşlik ediyor. Romanın tanıtım bülteninde yer alan ifadelerse şöyle:

Nimue kendi halkı tarafından dışlanmıştı. Kara büyüyle olan bağlantısı yüzünden Druid köyünde ondan korkulur hale gelinmişti, bu yüzden ayrılmaktan başka seçeneği yoktu…

Ama kader, tüm köyün Kızıl Paladinler tarafından katledilmesinden sonra Nimue'nin önüne yepyeni bir yol çıkardı. Annesi ölmeden önce ona son bir görev vermişti, adı sadece efsanelerde anılan Güç Kılıcı'nı bir büyücüye, Merlin'e götürmesi gerekiyordu. Halkını kurtarmak için tek şansı buydu. Bu zorlu görev intikam almasını her ne kadar zorlaştırıyor olsa da içinde uyanan güç, intikamdan başka bir şey istemiyordu.

Nimue etkileyici paralı asker Arthur ve göçmen Fey Ahalisi ile atıldığı macerada, tek gerçek krala vadedilmiş kılıcıyla hem paladinlerle hem de yozlaşmış kralın ordularıyla savaşmak zorundaydı. Halkını bir araya getirmek ve ailesinin intikamını almak isterken kendisi hakkındaki gerçekleri de adım adım keşfedecekti.

Ama belki de kaderi değiştirebilecek tek şey, bir kılıcın ucundaydı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER