Netflix'in en çok izlenen dizileri de belli oldu

Netflix'in en çok izlenen dizileri de belli oldu
Birkaç gün önce en çok izlenen 10 filmini açıklayan Netflix'in en çok izlenen dizileri de belli oldu.

Platform, geçtiğimiz yıla kadar bir içeriğin %70'i izlendiği takdirde izlenmiş olarak kabul ediyordu. Geçtiğimiz yıl ise "en az 2 dakika" izlenen bir içeriği izlenmiş olarak kabul edeceğini duyurdu. İki dakikanın bir içeriğin bilinçli olarak tercih edilmiş olması için yeterli bir süre olarak görüldüğü de belirtildi. İçerikler ilk dört haftalarında ulaştıkları izlenmeye göre sıralandı.

Variety'nin haberine göre Netflix'in "yeni" ölçüm sistemine göre zirvede ilk dört haftasında ulaştığı 76 milyon izlenmeyle The Witcher'ın ilk sezonu yer alıyor. Onu La Casa De Papel'in dördüncü sezonu, belgesel dizi Tiger King ve You'nun ikinci sezonu takip ediyor."Eski" ölçüm sisteminde ise zirve Temmuz 2019'da yayınlanan Stranger Things üçüncü sezonda. Netflix, Stranger Things'in yayınından sonra yeni ölçüm sistemine geçtiği için dizi, henüz kendisine yeni ölçüm sistemine göre yer bulabilmiş değil.

%70'e göre ölçüm yapılan eski sistemde Hakan: Muhafız'ın (The Protector) ilk sezonu 10 milyon izlenmeyle kendisine listede yer buldu. Netflix, "yeni" ölçüm sisteminin ortalamada %35 daha fazla izleyici sayısına ulaştığını belirtmişti.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER