Netflix, bu yılki film festivallerine katılmama kararı aldı

Netflix, bu yılki film festivallerine katılmama kararı aldı
Netflix, bu yılki film festivallerine katılmama kararı aldı. Şirketin kararına göre yıl bitmeden önce yapılacak festivallere sponsor olarak katılsalar da filmleri veya oyuncuları festivallere göndermeyecekler. 

Bunların arasında David Fincher’ın Gary Oldman ve Amanda Seyfried'lı filmi Mank; Ron Howard’ın Amy Adams'lı filmi Hillbilly Elegy; Charlie Kaufman'ın Toni Collette ve Jesse Plemons'lı filmi I’m Thinking of Ending Things; George C. Wolfe’nin Denzel Washington ve Viola Davis'l filmi Ma Rainey’s Black Bottom; Radha Blank’in filmi The 40-Year-Old Version ve Ramin Bahrani’nin filmi White Tiger da bulunuyor.

Netflix böylece salgın sonrası henüz resmen ertelenmeyenlerden Telluride, Venedik, Toronto ve New York film festivallerini pas geçecek. Bu festivaller, Oscar filmlerinin eleştirmenlerin ve medyanın karşısına çıkarak kendilerini gösterdiği etkinlikler olarak biliniyor.

Netflix, filmleri halen yıl bitmeden önce platformda yayınlamayı planlıyor. Ancak salgının post-prodüksiyon süreçlerini nasıl etkilediği ise henüz tam olarak bilinmiyor. Indiwire'ın haberine göre festival yöneticileri Netflix'in kararından dolayı memnun değil. Filmlerinin Oscar kampanyası için festivallere büyük önem veren Netflix'in yeni kampanya stratejisiyse merak konusu. 

Habere göre birkaç ay önce New York'taki Paris Theatre'ı ve Los Angeles'taki Egyptian Theatre'ı kiralayan şirket, birlik üyelerine ve medyaya tanıtım yapmak için buraları kullanabilir. Ancak buna gerek de olmayabilir. Oscar ve Altın Küre'nin adaylık koşullarında bu yıla özel değişikliğe gidildi. Daha önce filmlerin en az bir hafta sinemalarda kalması koşulu aranıyordu. Ancak sinemalar kapalı olduğu için sadece dijitalden yayınlanması da kabul görecek ve yeterli olacak. Ayrıca Şubat sonunda yapılması planlanan Oscar'ın Nisan ayına ertelenme ihtimali de konuşuluyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER