Disney+, çıplaklığı önlemek için Splash filmini efekt kullanarak sansürledi

Disney+, çıplaklığı önlemek için Splash filmini efekt kullanarak sansürledi
Disney'in geçtiğimiz kasım ayında yayına giren yeni platformu Disney+ bu sefer ilginç bir sansür girişimi nedeniyle gündemde. Platformun efekt kullanarak Splash filmini sansürlediği ortaya çıktı.

Tom Hanks ve Daryl Hannah'nın başrolünde bulunduğu 1984 yapımı filmde denizkızı Madison çıplak bir şekilde denize doğru koşuyor. Hatta bu sırada poposu kısa bir süreliğine gözüküyor. Ancak Disney, CGI yöntemi ile karaktere dijital kürk eklemesi yaparak popo kısmını kapattıktan sonra filmi platforma eklemiş. Yapılan sansür bir Twitter kullanıcısının dikkatini çekince ortaya çıktı.
Platformda "genel" izleyici kitlesine hitap edecek türden içerik yayınlamak istediği bilinen Disney+'ın bu yaklaşımını gelecekte ne şekilde devam ettireceği veya eleştirileri nasıl göğüsleyeceği merak konusu olmaya devam ediyor. 20th Century Fox'u satın aldıktan sonra Deadpool serisinin haklarını da eline alan Disney+'ın yakın gelecekte serinin filmlerini yayınlaması da bekleniyor. Şimdie kadar başarılı bir grafik çizen laptformun üye sayısı 50 milyona ulaştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER