Cemal Reşit Rey’in unutulmaz arşivinden gösteriler puhutv'de izleyiciyle buluşuyor!

Cemal Reşit Rey’in unutulmaz arşivinden gösteriler puhutv'de izleyiciyle buluşuyor!
Geçtiğimiz günlerde kütüphanesine eklediği dans ve müzik gösterileri ile evde kaldığımız bugünlerde sanattan kopmamayı hedefleyen puhutv, Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası’nın unutulmaz arşivinden gösterileri müzikseverlerle buluşturdu.
 
 
CRR Caz orkestrası konseri için şefleri Nail Yavuzoğlu “CRR Caz Orkestrası kendine özgün müzik yazısı ve tınısı, her biri enstrümanında virtüöz olan orkestra elemanları ile, ulusal ve uluslararası solistleri, sanatseverlerle buluşturmaya devam etmektedir. Orkestra 29 Aralık 2019 tarihinde verdiği "Yeni Yıla Merhaba" konserinde, caz müziği alanında Ülkemizin önemli solistlerinden İpek Dinç'le birlikte özgün beste ve caz standartlarını seslendirmiştir. Bu konseri  tüm Türkiye ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” yorumunu yaptı.
 
26 Kasım Çaykovski: “Aydınlıktan Karanlığa gösterisi için de düşüncelerini “Büyük bestecinin yaşamı ve ölümü konusunda, Sovyetler Biiliği’nin yıkılmasıyla arşivlerin açılması ve bazı tabuların ortadan kalkması sonucunda yeni ipuçları ortaya çıktı. Cem Mansur, konser öncesi söyleşisinde Çaykovski’nin gençlik yıllarında yazdığı Keman Konçertosu’ndan, “Patetik” adıyla anılan son ve en muhteşem senfonisine geçen süreci, tarihsel ve müzikal çerçevesinde anlatıyor. Keman virtüozu Dmitry Sitkovetsky konçertoyu seslendiriyor. CRR Senfoni Orkestrası, 6ncı Senfonide romantik müziğin zirvesini tüm ustalığı ve duyarlılığıyla yansıtıyor” şeklinde ifade etti.
 
puhutv.com kullanıcıları; tüm içeriklere puhutv.com adresinden, puhutv iOS ve Android uygulamasından, Apple TV ve Smart TV'den ulaşabilir, zamandan ve mekandan bağımsız izleyebilir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER