Korona Bölüm 6: Etkilenenler, etkilenmeden bitirmeyi başarabilenler, yeni iptaller

Korona Bölüm 6: Etkilenenler, etkilenmeden bitirmeyi başarabilenler, yeni iptaller
Koronavirüs nedeniyle iptaller hala devam ederken erteleme yaşayan dizilerin ne kadar etkilendiği, hangi dizilerin etkilenmeden tamamlayabildiği de netleşmeye başladı.

* Zalim İstanbul ve Babil dizileri ülkemizde ara veren dizilerin arasına katıldılar.

* Daha önce ertelenmeyeceğine yönelik açıklamalar çıkan Black Widow da tabii ki ertelendi. Mayıs ayına vizyona gelecekti ama artık belirsiz. Ona The Woman in the Window ve The Personal History of David Copperfield de katıldı.

* Mayıs ayında düzenlenecek Eurovision beklendiği üzere iptal edildi.

BAFTA'nın televizyon ödüllerini dağıtacağı tören de iptal oldu. Bu nedenle adaylıkların açıklanması ertelendi.

* La Casa de Papel'de canlandırdığı Müfettiş Raquel Murillo karakteriyle bilinen Itziar Ituno ve Game of Thrones'tan Indira Varma (Ellaria Sand) da korona pozitif.

Friends oyuncularının bir araya geleceği özel bölümün çekimleri mecburen Mayıs ayına ötelendi.

* Beklenenden erken dijital olarak satışa veya online yayına sunulacak filmlerin arasına 1917, Bloodshot ve The Grudge da katılıyor (24 Mart).

* BBC'nin duran dizilerinin arasına Baptiste de katıldı. BBC daha sonra hazırlıkları devam eden bütün dramaları durdurma kararı aldı.

** Peki, bu kadar erteleme ve iptal sonrası durum ne?

> Etkilenenler:

Batwoman: 22 bölümün 19’u çekildi
The Blacklist: 22 bölümün 18’i çekildi
Grey's Anatomy: 25 bölümün 21'i çekildi
Law & Order: SVU: 24 bölümün 20'si çekildi

The Good Fight: Son iki bölüm kaldı
Charmed: Son iki bölüm kaldı
The Flash: Son iki bölüm kaldı
Supergirl: Son iki bölüm kaldı
Last Man Standing: Son iki bölüm kaldı
Riverdale: Son iki bölüm kaldı
SEAL Team: Son iki bölüm kaldı 
The Neighborhood: Son bölümü kaldı 
S.W.A.T.: Son bölümü kaldı

Legacies, MacGyver, NCIS, NCIS: New Orleans, NCIS: Los Angeles da bitirmeye az kala duranlardan.

All Rise, American Housewife, Bull, Bob Hearts Abishola, Chicago Fire, Chicago Fire, Chicago Med, Dynasty, God Friended Me, The Goldbergs, The Resident, Last Man Standing, Young Sheldon, Superstore, FBI, New Amsterdam, Nancy Drew, Schooled da son bölümlere yaklaşmışken durdular.

> Etkilenmeyenler:

9-1-1, The Good Doctor, A Million Little Things, Better Call Saul, Better Things, Black-ish, Blindspot, Brooklyn Nine-Nine, DC’s Legends of Tomorrow, Hawaii Five-0, How to Get Away with Murder, Homeland, Penny Dreadful: City of Angels, Billions,

Killing Eve, Manifest, Magnum P.I., Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D., Modern Family, Outlander, Roswell New Mexico, Schitt’s Creek, Single Parents, Station 19, Stumptown, The Rookie, The 100, This Is Us, Westworld, Will & Grace, Zoey’s Extraordinary Playlist.

* ABD'nin köklü eğlence programı Saturday Night Live da duranların arasında katıldı. Dahası ömürlük pembe dizilerden The Bold and the Beautiful, General Hospital, Days of Our Lives ve bizim bildiğimiz ismiyle Yalan Rüzgarı, yani The Young And The Restless da çekimleri durdurdu. Dizilerin bir süre yetecek stok bölümlerinin olduğu düşünülüyor, durum daha sonra yeniden düşünülecek.

* Dizilerin durması, bazı sezonların tamamlanamaması ve virüsün sektördeki diğer etkileri nedeniyle şimdiden yayın takviminde değişikliklere gitmeye başlandı.

Showtime kanalı Black Monday'ın bölümlerini çifter çifter değil, artık teker teker yayınlayacak. NBC, The Blacklist'in 20 Mart’taki çift bölümle yapacağı açılışı teke indirdi. The CW ise The Flash’ın gelecekteki bir yeni bölümünü (muhtemelen 31 Mart) tekrara çevirdi.

* Koronavirüsün büyük ölçüde etkilediği ülkelerden İspanya'da ortalama günlük TV seyircisi 10.5 milyona kadar çıkarak rekor kırdı. Zirvede tabii ki haber programları yer aldı.

Öte yandan ABD'de hizmet veren online yayın platformlarından Acorn TV, Shudder ve Sundance Now bir aylık bedava kullanım hakkı sağlayarak kriz zamanını kullanıcı çekmek için değerlendirmeye çalışanlardan oldu.

* EURO 2020, oldu size EURO 2021. Turnuva, 11 Haziran-11 Temmuz 2021 tarihleri arasında oynanacak. Roland Garros da ertelendi. 20 Eylül - 4 Ekim tarihleri arasında oynanacak. Bizim ligler ise seyircisiz oynamaya devam... Zahmet edip duramadılar.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER