MipTV, Fransa'nın koronavirüs yasağına rağmen yapılacak

MipTV, Fransa'nın koronavirüs yasağına rağmen yapılacak
Sektörün önde gelen içerik fuarı MIPTV, Fransa'nın koronavirüs yasağına rağmen yapılacak.

Geçtiğimiz hafta ülkede yayılmaya devam eden virüs nedeniyle hükümet 5000 kişiden fazla katılım olan etkinlikleri geçici olarak yasaklamıştı. Fuarın organizatörü Reed Midem ise emlak sektörüne yönelik Mipim fuarını ertelemelerine rağmen MIPTV için durumu izledikleri açıklamasında bulunmuştu.

Şirket yaptığı resmi açıklamayla fuarın planlandığı gibi 30 Mart-2 Nisan tarihleri arasında gerçekleşeceğini duyurdu.

"Etkinliğe katılan herkesin sağlığı ve güvenliği bizim için bir numaralı öncelik. Yerel, ulusal ve uluslararası yetkililer ile Dünya Sağlık Örgütü'nün rehberliğinde gelişmeleri takip ediyoruz. Katılımcıların Cannes'daki güvenli ve verimli ikameti için İtalya'da yaşananlar da dahil olmak üzere olup bitenleri devamlı olarak gözden geçiriyoruz."

Reed Midem hali hazırda Cannes'la ve fuarın yapılacağı Palais des Festivals'le gerekli önlemlerin alınması ve hijyenin sağlanması için çalışmaya devam ettiklerini de ekledi. Şirket, birkaç hafta önce fuarın işleyişinde değişiklik yapmaya karar vererek Palais des Festivals dışındaki etkinlikleri de bina içine çekme kararı almıştı. Hatta bu karar nedeniyle bazı büyük katılımcılar fuara katılma kararından vazgeçti.

Geçtiğimiz sene düzenlenen ve MIPTV'ye 9500 kişi katıldı. Bu nedenle fuar yönetimi beklentinin aksine hükümetin yasak kararının tersine karar vermiş oldu. Dünya genelinde yayılmaya devam eden virüsün festivale olan katılımı da etkilemesi bekleniyor. Fuarın onur konuğu ülkesi virüsün yayılmaya devam ettiği bir diğer ülke, Güney Kore. Hatta Türkiye, geçtiğimiz hafta ülkeyle olan uçuşlarını karşılıklı olarak askıya aldı. Reed Midem, 28-29 Mart tarihlerinde düzenlenecek MipFormats ile MipDoc'un yapılacağını da duyurdu.

Fransa'da virüs görülen kişi sayısı 130'a çıktı ve iki kişi hayatını kaybetti. Son olarak Louvre Müzesi ziyaretçilere kapatıldı. Öncesinde ise Paris Half-Maraton iptal edilmişti. Nice şehri de Nice Carnival'ı ve Menton Lemon Festival'i erteleme kararı aldı.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER