Fuar yönetiminin yaptığı değişikliklerin ardından Mip TV'de çekilmeler devam ediyor

Fuar yönetiminin yaptığı değişikliklerin ardından Mip TV'de çekilmeler devam ediyor
Fuar yönetiminin yaptığı değişikliklerin ardından Mip TV'de çekilmeler devam ediyor.

30 Mart-2 Nisan tarihleri arasında Cannes'da düzenlenecek içerik fuarının organizasyonunu üstlenen Reed Midem, Haziran ayında Mip TV ile Mipcom'u resmen ayırma kararı aldı. Ardından düzende değişikliğe gitti ve fuara katılan satış firmalarını bina içine getirmek için harekete geçti. Daha öncesinde pek çok şirket Palais dışında da temsil ettiği dizilerin tanıtımını geniş bir kitleye yapıyordu ve hatta bunun için büyük çaplı hazırlıklara girişiyorlardı.

Endemol Shine Group, BBC Studios ve Fox Networks Group Content Distribution'ın ardından Fremantle, eOne, Banijay ve ITV Studios da fuara katılmamaya karar verdi. Ancak bu şirketlerin büyük çoğunluğunun Ekim ayında düzenlenecek MIPCOM'da yer alması bekleniyor.

Reed Midem'in ayırma kararı öncesi iç içe olan iki fuardan birisine katılmak isteyenler diğerinden de benzer şekilde stand kiralaması yapıyordu. Disney gibi bazı büyük şirketler ise LA Screenings'e yakınlığı nedeniyle genelde Nisan ayındaki Mip TV'yi genellikle pas geçiyor. Reed Midem ise fuardan alınan verimi artırmak için geçtiğimiz Nisan ayından beri çeşitli düzenlemelere gitme peşinde.

MIPTV'ye katılacağı bilinen şirketlerin arasında All3Media, NBCU, Lionsgate, Sony, Discovery, Warner Bros, Global Agency, Studiocanal, TF1 Studios, Beyond International, Blue Ant Media, Deutsche Welle, Global Screen, KOCCA, Shoreline Entertainment ve TV France International da yer alıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER