TLC, ‘En Güvenilir TV Kanalı’ listesinde ikinci sırada!

TLC, ‘En Güvenilir TV Kanalı’ listesinde ikinci sırada!
Xsights Araştırma ve Danışmanlık tarafından Marketing Türkiye için 500 katılımcıyla gerçekleştirilen Medya ve Güven Araştırması sonucunda TLC’nin en güvenilen başlıca kanallardan biri olduğu ortaya çıktı.

Değişen toplum düzeni ve beraberinde getirdiği alışkanlıklar medya ve reklam verenler açısından çeşitlilik vaat etse de, güveni sağlamak oldukça zor. Gerçek dışı reyting ölçümleri ve izleyiciyi bombardımana tutan reklam serileri güven sorununu beslemeye devam ediyor.

Türkiye’nin popüler dergilerinden Marketing Türkiye, tüm bu süreci ve medyaya olan güveni ölçmek adına “Medya ve Güven Araştırması” yaptı.

‘En Güvenilir Kanal’ listesinde
13 – 20 Ocak 2020 tarihleri arasında Marketing Türkiye için Xsights Araştırma ve Danışmanlık’ın gerçekleştirdiği Medya ve Güven Araştırması, Xsight’ın online platformu Türkiye’nin Sesi Paneli’nde yayınlandı. Toplamda 500 katılımcıyla gerçekleştirilen online araştırmada, TLC, yüzde 11,8 oranıyla ‘En Güvenilir Kanal Listesi’nde ikinci sırada yer aldı.

En güvenilir reklam mecrası televizyon
Araştırmaya göre; katılımcıların en güvendiği reklam mecrası yüzde 56,6 ile televizyon ve yüzde 33,3 ile web siteleri. Güven duyulan reklam mecraları, aynı zamanda güvenilen mecralarla da paralellik gösteriyor.

Türk medyasına güven artıyor
Medya Güven Araştırması’na katılanların yüzde 45’i, Türk medyasına güvenmediğini söylese de, güven puanını yıllar itibarıyla yükseliş gösteriyor. En çok güven duyulan mecra 4.6 ortalamayla web siteleri ve basılı gazeteleri gösterirken, yıllar itibarıyla sosyal mecralara olan güven azalıyor. 2020 yılında en çok kullanılan sosyal medya platformu Youtube, onu yüzde 74,9 ile Instagram ve yüzde 54,2 ile Twitter takip ediyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER