DasDas Şubat ayında sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor!

DasDas Şubat ayında sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor!
DasDas dopdolu, disiplinler arası programıyla Şubat ayında sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. 14 Şubat’ta ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ prömiyer yaparken, sevilen oyuncu Erkan Kolçak Köstendil ‘Askerin Öyküsü’nü ilk kez DasDas Sahne’de izleyicilerle paylaşacak. Karsu ve Büyük Ev Ablukada ise DasDas’tan farklı müzik türlerine ait melodilerin yükselmesini sağlayacak. 
 
DasDas’ta yeni haftanın açılışını Anadolu Efes’in katkılarıyla sahnelenen ‘Westend / Batının Sonu’ yapıyor. Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen’i bir araya getiren oyun, 10 Şubat’ta DasDas’ta tiyatroseverlerle buluşacak. ‘Westend / Batının Sonu’ndaEduard ve Charlotte şehirden uzakta lüks bir mahalledeki yeni evlerinde yıllar sonra yeniden buluştukları eski bir arkadaşlarını ve komşularını ağırlarken, Pandora’nın kutusu açılmaya başlayacak.
 
Kafka’nın ölümsüz eseri ‘Dava’nın, üzerinden yıllar geçse de yeniden açılacağı ‘Joseph K.’11 Şubat’ta DasDas Sahne’de oynanacak. İngiliz yazar Tom Basden’ın imzasını taşıyan, süpervizörlüğünü Serdar Biliş’in yaptığı ve dördüncü sezonuna giren ‘Joseph K.’Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın gibi isimleri buluşturuyor. 
 
DasDas’ın ilk müzikli oyunu ‘Ben Varım’12-13 Şubat’ta yeniden DasDas Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak. Alper Baytekin, Didem Balçın, Ecmel İs, Erdem Akakçe, Hülya Gülşen, Iraz Yöntem, Tuğrul Tülekve Yeliz Kuvancı’nın kadrosunda yer aldığı, yazar Peter Lund’un kaleminden çıkan oyun, umuda benzeyen ama hep umutsuzlukla biten mucize beklentisinden nasıl kurtulacağımıza ve ne zaman, ne olduğunda “Ben yokum!” dememiz gerektiğine dikkat çekiyor. 
 
DasDas, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde tiyatro, eğlenceve müziği bir arada sunuyor. DasDas Sahneo akşam Cem Yılmaz’ın 'Diamond Elite Platinum Plus' adını verdiği stand-up gösterisine ev sahipliği yapacak. Bu sezon ikinci kez DasDas’a gelen ve biletleri kısa süre içinde tükenen bu özel gösteri, Anadolu Yakası’nda sadece DasDas’ta izleyicilerle buluşacak. Aynı akşam DasDas Atölye’de ise ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ adlı oyunun prömiyeri gerçekleşecek. Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından, Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan oyun, kendini bilmek ve bulmak arasındaki bir kayboluş hikayesini anlatıyor.
 
14 Şubat’ın bir diğer etkinliği olan ‘First Date’te ise Daddy-E ve Dear Darling DJ kabinine geçerek R&B ve pop seçkileriyle pisti ısıtacak. 
 
DasDas Çocuk15 Şubat’ta minik seyircilerini ve ailelerini, kaçan uykularını arayan Pelin ve Berçem’in macerasına davet ediyor. Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği ‘Uyku Nereye Kaçar?’da, ikili oyun boyunca her yerde uykularını arayacaklar. Bu anlarda da sözlerini yine Baytekin’in, müziğini ise Onur Tanyerive Yalın Deniz Özcan’ın bestelediği eğlenceli melodiler eşlik edecek. 
 
15 Şubat akşamıDasDas Sahne son yılların parlayan müzisyenlerinden Karsu’yu ilk kez konuk edecek. Karsu, kendi adıyla aynı ismi taşıyan yeni albümünde kişilerin özellikle sosyal medyayı sıkça kullandığı ve bu platformların kendine özgü baskılarını yaşadığı bu devre karşı, hem Türkçe hem de İngilizce dillerinde yazdığı cesur sözlü şarkılarıyla meydan okuyor. Konserlerinde seyirciyi bir yandan coştururken, diğer yandan sakin ve duygusal şarkılarıyla izleyiciyi melankolik bir atmosfere taşıyan Karsu, bambaşka bir konser deneyimi yaşatacak.
 
Aziz Nesin’in kaleme aldığı, DasDas veTiyatro Ram ortak yapımı olarak sahnelenen ve Ocak ayında prömiyer yapan yepyeni oyun ‘Bişey Yap Met’16 Şubat’ta yeniden DasDas Atölye’de olacak. Burak Yerlikaya’nın yönetip tasarladığı, Ozan Uygun, Mahperi Mertoğlu, Ömür Kayakırılmaz, Elif Gizem Aykul, Zeliha Gürsoy, Tiraje Başaran ve Yavuzhan Doğan’ın rol aldığı oyun, insanların aslında kendi karanlıklarından değil, bilgisizliklerinden kaynaklanan korkularıyla yüzleşmelerini anlatıyor.
 
Sevilen tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Erkan Kolçak Köstendil, tüm zamanların en fenomen bestecilerinden Stravinski’nin müziklendirdiği oyun ‘Askerin Öyküsü’ ile 16 Şubat’ta dinleyiciyi baştan sona diri tutan, zamansız bir Faust hikayesine davet ediyor. İsviçreli yazar Ferdinand Ramuz tarafından, I. Dünya Savaşı sonrasında Fransızca olarak kaleme alınan hikaye, bir Rus halk masalına dayanıyor. Aynı gün Can Gürses’in moderatörlüğünde, Mert Fırat’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek, her ay yeni konu ve konuklarla devam edecek söyleşilerin ikincisi ‘Bu Ne Medyasızlıktır’, DasDas Sahne’de Nevşin Mengü ve Mirgün Cabas’ı ağırlayacak. 
 
DasDas’ta 17-18-19 Şubat tarihlerinde tiyatroseverler ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı’ ile buluşacak. Usta oyuncu Şener Şen’in yıllar sonra aynı rolle tiyatro sahnesine döndüğü oyun, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının, zengin bir ailenin mutfağına yansımasını anlatıyor. ‘Zengin Mutfağı’nda Şen’e Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi yetenekli, genç oyuncular eşlik ediyor. 
 
DasDas Atölye18 Şubat tarihinde ilk kez ‘Orijinal Günahlar’ oyununu misafir edecek. Her biri farklı mesleklere sahip dört karakter, bir mahkemede sanık konumunda izleyicilerin karşısına çıkacak. Sosyokültürel açıdan birbirlerine hiç benzemeyen bu dört karakter, patronlarını öldürmekten dolayı yargılanırken tiyatroseverler onların öykülerini ve orijinal günahlarını dinleyecek. 
 
Yenilenen oyuncu kadrosuyla seyircilerle buluşan ‘Timsah’19 Şubat akşamı DasDas Atölye’de olacak. İngiliz mizah yazarı Tom Basden’ın imzasını taşıyan, Mert Fırat ile Volkan Yosunlu’nun yönettiği oyunda Alper Baytekin, Berkay Tulumbacı, Naz Çağla Irmak ve Özgün Aydın rol alıyor. Dostoyevski’nin aynı adlı öyküsünden esinle kaleme alınan ‘Timsah’, gösteri toplumunun sistemle el sıkışmayı seçen aktörleriyle, bir timsahın karnından “hesaplaşıyor.” 
 
Bu sezonun büyük beğeni toplayan oyunlarından ‘Vahşet Tanrısı’ ise 20 Şubat’ta DasDas Sahne’de olacak. Celal Kadri Kınoğlu’nun yönettiği oyunda Binnur Kaya, Güven Kıraç, Levent Ülgen ve Tilbe Saran gibi usta isimler rol alıyor. Fransız oyun yazarı Yasmina Reza’nın ödüllü oyunu ‘Vahşet Tanrısı’nda izleyiciler kendilerini, çocuklarının kavgası sonrasında uzlaşmak üzere bir araya gelen ebeveynlerin tam ortasında bulacak. 
 
20 Şubat akşamı DasDas Atölye‘Ivanov’a ev sahipliği yapacak. Şehsuvar Aktaş, Tansu Biçer ve Tülin Özen gibi usta isimleri, genç bir oyuncu kadrosuyla bir araya getiren oyun, Saim Güveloğlu’nun rejisine sahip. Ölümsüz yazar Anton Çehov’un eserinden uyarlanan ‘Ivanov’, insanın kendine acımasının, kendi dertlerine gömülmesinin onu nasıl yalnızlığa ve yok oluşa sürüklediğini sahneye taşıyor. 
 
Büyük Ev Ablukada, 21 Şubat’ta DasDas Sahne’yi bir kez daha ele geçiriyor. Geçtiğimiz senenin sonunda büyük sükse yaptıkları, tamamen kendilerinin tasarladıkları çok şekilli Mutsuz Parti yeniden DasDas’ta!
 
Metropol İstanbul’daki yerinde sayısız tiyatro oyunu ve konsere ev sahipliği yapan DasDas’ta yer alan DasDas Mutfak’la da konuklar, etkinlik öncesi Türkiye ve dünya mutfağından birbirinden farklı lezzetleri ve kokteylleri tadabilirler. İçerde ve dışarıda bulunan avlu alanıyla misafirlerine leziz bir deneyim yaşayacakları ve de keyifli vakit geçirebilecekleri bir buluşma noktası sunan DasDas’ın biletleri www.dasdas.com.tr’de satışta! Maximum Kart sahipleri, yüzde 10 indirimli olarak biletlerini satın alabilirler. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER