NATPE Miami: Madd Entertainment ve Turner Latin America yeni bir ortaklığa imza attı

NATPE Miami: Madd Entertainment ve Turner Latin America yeni bir ortaklığa imza attı
Madd Entertainment ve Turner Latin America, Miami'de devam eden NATPE fuarında yeni bir ortaklığa imza attı. Warner Media'nın sahibi olduğu şirket, Mucize Doktor ve Babil dizilerinin bölgedeki yayın hakkını aldı. 

Yapılan anlaşma Turner'ın Latin Amerika'daki ödemeli platformlarındaki ve dijiltaldeki yayın haklarını kapsıyor. Böylece ilk kez Türk dizileri Latin Amerika'daki ücretli platformlara adım atmış olacak. İki dizi bunun yanı sıra şirketin Şili'de sahip olduğu ulusal kanal Chilevision'da da yayınlanacak.

Anlaşma sonrası Turner Latin America'nın içerik sorumlusu Tomas Yankelevic "Turner ve MADD/Ay Yapım/Med Yapım arasındaki bu anlaşmanın pek çok projenin ve dizinin ilki olmasını umuyoruz. Türk dizileri yüksek kalitedeki prodüksiyonu ve hikayeleri sayesinde bölgede ilgiyle takip ediliyor. Bu nedenle Türkiye'de izleyici rekoru kıran Mucize Doktor'u ve Halit Ergenç'in başrolünde olduğu Babil'i Latin Amerika'da yayınlamak üzere almaya karar verdik," dedi. 

Madd Entertainment'ın genel müdürü Ateş İnce ise "Turner ile bir medya ilkine imza attığımız için memnunuz. Bu, Türk dizilerinin Latin Amerika'daki dağıtımında bir yenilik. Bu sezonun en iyileri, MF Yapım imzalı Mucize Doktor ve Ay Yapım imzalı Babil ilk kez ödemeli platformlarda yayınlanacaklar. Turner, şimdiden bizim için harika ortak ve içerik ilişkimizi geliştirmek için sabırsızlanıyoruz," yorumunda bulundu. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER