DasDas, yeni yılın ilk günlerinde sanatseveri ağırlıyor!

DasDas, yeni yılın ilk günlerinde sanatseveri ağırlıyor!
DasDas, yeni yılın ilk günlerinde iki sahnesinde birden binlerce sanatseveri ağırlıyor. Kendi prodüksiyonu olan oyunların yanı sıra iki stand-up gösterisi ve misafir oyunlara da ev sahipliği yapan mekan, 2020 yılında da Anadolu Yakası’nın en önemli kültür-sanat merkezi olmaya devam ediyor. 
 
Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen’i buluşturan ‘Westend – Batının Sonu’, 6 ve 13 Ocak’ta DasDas’ta tiyatroseverlerle buluşacak. Moritz Rinke’nin kaleme aldığı oyunda, Eduard ve Charlotte şehirden uzakta lüks bir mahalledeki yeni evlerinde yıllar sonra yeniden buluştukları eski bir arkadaşlarını ve komşularını ağırlarken, Pandora’nın kutusu açılmaya başlayacak, konuşulmaya cesaret edilemeyen konular, sınırlarda dolaşan konuklar, saatler geçtikçe beklenmeyen dönüşümleriyle izleyenlerin önyargılarını alt üst edecek. 
 
Bu sezon DasDas’ın kapalı gişe olan diğer yeni oyunlarından ‘Vahşet Tanrısı’ ise 7, 11 (matine-suare) ve 12 Ocak’ta DasDas Sahne’de olacak. Celal Kadri Kınoğlu’nun yönettiği oyunda Binnur Kaya, Güven Kıraç, Levent Ülgen ve Tilbe Saran gibi usta isimler rol alıyor. Fransız oyun yazarı Yasmina Reza’nın ödüllü oyunu ‘Vahşet Tanrısı’nda izleyiciler kendilerini, çocuklarının kavgası sonrasında uzlaşmak üzere bir araya gelen ebeveynlerin tam ortasında bulacak. 
 
Can Yılmaz ve Zafer Algöz, ‘Burda Olan Burda Kalır’ adlı iki kişilik stand-up gösterileriyle 8 Ocak’ta DasDas’a konuk olacak. Sosyal medya paylaşımları ve şovlarıyla aynı adlı Youtube kanalları ile geniş bir kitlenin beğenisini toplayan ikili, yaşadıkları komik anları seyircilerle paylaşacak. 
 
Aynı akşam DasDas Atölye’de ise Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında ‘Ivanov’ sahnelenecek. Şehsuvar Aktaş, Tansu Biçer ve Tülin Özen gibi usta isimleri, genç bir oyuncu kadrosuyla bir araya getiren oyun, Saim Güveloğlu’nun rejisine sahip. Ölümsüz yazar Anton Çehov’un eserinden uyarlanan ‘Ivanov’, insanın kendine acımasının, kendi dertlerine gömülmesinin onu nasıl yalnızlığa ve yok oluşa sürüklediğini sahneye taşıyor. 
 
9 Ocak akşamı DasDas Sahne’yi dolduran seyirciler Kaan Sekban’la birlikte plaza hayatından cast ajanslarına dünyanın en absürt yolculuğuna çıkacak. 10 yıl boyunca kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra yurt dışında oyunculuk eğitimi alıp beyaz yakalı hayata veda eden Sekban, ‘Kaan Sekban Saçmalar’ adlı stand-up gösterisiyle plaza hayatından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına kadar pek çok konuda kendi deyimiyle saçmalayacak. 
 
Yenilenen oyuncu kadrosuyla seyircilerle buluşan ‘Timsah’9 Ocak akşamı DasDas Atölye’de olacak. İngiliz mizah yazarı Tom Basden’ın imzasını taşıyan, Mert Fırat ile Volkan Yosunlu’nun yönettiği oyunda Alper Baytekin, Berkay Tulumbacı, Naz Çağla Irmak ve Özgün Aydın rol alıyor. Dostoyevski’nin aynı adlı öyküsünden esinle kaleme alınan ‘Timsah’, gösteri toplumunun sistemle el sıkışmayı seçen aktörleriyle, bir timsahın karnından “hesaplaşıyor.” 
 
DasDas Çocuk’un bu sezonki oyunlarından ‘Uyku Nereye Kaçar?’, 11 Ocak’ta minik seyircileriyle buluşacak. Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği oyun, ebeveynleri ve çocukları kaçan uykularını aramaya davet ediyor. Ayrı zamanlarda yaşayıp aynı uykuya dalmanın hayalini kuran Pelin ve Berçem’in uykusu kaçmıştır. Peki, nereye? Bir uyku nereye kaçar ki? İkili oyun boyunca her yerde uykularını arayacaklar. Bu anlara da sözlerini yine Baytekin’in, müziğini ise Onur Tanyeri’nin bestelediği eğlenceli melodiler eşlik edecek. 
 
11 Ocak Cumartesi akşamı, DasDas Atölye ‘Çok Satanlar’ oyununa ev sahipliği yapacak. DasDas’ın büyük beğeni toplayan bu tek perdelik komedisinde, internette yayınladığı müstehcen anılarıyla şöhreti yakalayan Ethan ve edebi yeteneğine rağmen tanınmayan Olivia’nın tesadüfen karşılaşmaları sonucu yaşadıkları anlatılıyor. Oyunda Ahmet Tansu Taşanlar ilOya Unustası rol alıyor.
 
12 Ocak’ta Tiyatro Gülgeç tarafından sahneye koyulan, 5 yaş üzeri herkesin izleyebileceği kukla tiyatrosu ‘Soğuktan Korkmayan Tek Kuş’ DasDas Atölye sahnesinde minikleri ağırlıyor. Günışığı Kitaplığı’ndan çıkmış olan, Mine Kazmaoğlu’nun dilimize kazandırdığı Zoran Drvenkar’ın Çocuk Edebiyatı ödülüne layık görülen “Soğuktan Korkmayan Tek Kuş” oyununda çocuklar, hayatının en soğuk ve uzun kışını yaşayan ve bundan sıkılıp kışı bulup onu ikna etmek için yolan çıkan Riki’nin karşısına çıkan tuhaf bir kuşun hikayesine tanıklık edecek. 
 
DasDas, yılın ikinci haftasını ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı’ ile karşılıyor. Usta oyuncu Şener Şen’in yıllar sonra aynı rolle tiyatro sahnesine geri döndüğü, 14-15 Ocak tarihlerinde sahnelenecek oyun, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının, zengin bir ailenin mutfağına yansımasını anlatıyor. Vasıf Öngören’in kaleme aldığı oyunda Şen’e Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi yetenekli, genç oyuncular eşlik ediyor. 
 
NoAct Sahne tarafından sahnelenen ‘Red Light Kışı’14 Ocak akşamı DasDas Atölye’ye konuk oluyor. Yönetmenliğini aynı zamanda oyuncu olan Edip Tepeli’nin üstlendiği, kadrosunda Koper ve Yoğurtçuoğlu ile birlikte Ayşecan Tatari’nin de rol aldığı oyunda Amerikalı yazar Adam Rapp’in kaleminden bir yarısı Amsterdam’da, diğer yarısı New York’ta geçen bir modern zaman masalı anlatılıyor. 
 
Sabahattin Ali’nin hikayelerine Mert Fırat’ın sesiyle hayat verdiği, Korhan Futacı ve Orkestrası’nın müzikleriyle eşlik ettiği Rivayet Radyosu yeni yılda ilk kez 16 Ocak akşamı, Vodafone Red katkılarıyla DasDas’ta sanatseverlerle buluşacak.  
 
Sahnelenmeye başladığı günden itibaren büyük beğeni toplayan ‘Lal Hayal’, 17 Ocak akşamı DasDas Sahne’ye misafir oluyor. Sevilay Saral’ın kaleme aldığı, Ezel Akay ve Aysel Yıldırım’ın yönettiği oyunda Songül Öden, seyirci karşısına farklı yaş ve sosyal statüden yedi kadına bürünerek çıkıyor. ‘Lal Hayal’, 16 yaşındaki hip-hop’çı, 70 yaşındaki Nişantaşı hanımefendisi, komşu kadın, üniversite öğrencisi, Allah’a yakaran babaanne, Sütlüceli kuaför ve Koç burcu jinekolog, yaşamlarından bir kesitleri tiyatroseverlerle paylaşacak. 
 
Metropol İstanbul’daki yerinde sayısız tiyatro oyunu ve konsere ev sahipliği yapan DasDas’ta yer alan DasDas Mutfak’la da konuklar, etkinlik öncesi Türkiye ve dünya mutfağından birbirinden farklı lezzetleri ve kokteylleri tadabilirler. İçerde ve dışarıda bulunan avlu alanıyla misafirlerine leziz bir deneyim yaşayacakları ve de keyifli vakit geçirebilecekleri bir buluşma noktası sunan DasDas’ın biletleri www.dasdas.com.tr’de satışta! Maximum Kart sahipleri, yüzde 10 indirimli olarak biletlerini satın alabilirler. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER