Şampiyon oyuncuları Edebiyat Günleri için Mardin’e gitti!

Şampiyon oyuncuları Edebiyat Günleri için Mardin’e gitti!
Şampiyon’un başarılı oyuncuları Tolgahan Sayışman ve Erkan Avcı, yapımcıları Çağrı Bingüller ve senaristleri Alphan Dikmen ile birlikte 3. Aralıksız Kültür Sanat ve Edebiyat Günleri etkinliği için geçtiğimiz gün Mardin’de gençlerle bir araya gelerek onların sorularını yanıtladı.

Bu sezon Şampiyon dizisiyle adından oldukça söz ettiren Tolgahan Sayışman ve Erkan Avcı gençlerin sorularını yanıtlamak için geçtiğimiz günlerde Mardin’deydi. Dizinin yapımcısı Çağrı Bingüller ve senaristi Alphan Dikmen’in de yer aldığı etkinlikte; sorulan sorularla ve gelen cevaplarla birlikte keyifli anlar yaşandı.Oyunculukla ilgili sorulan soruya Tolgahan Sayışman ‘’ Günlük hayatta karşılaşmadığınız şeyleri kamera karşısında yaşama şansına sahip oluyorsunuz’’ derken, Çağrı Bingüller ‘’ Büyük bir maraton. Eğitimleri var. Okulu bitirdikten sonra da kendinizi göstermeniz gerekir. ‘’ dedi ve kendilerine ait oyunculuk okulu ve benzeri bir çok okulda uygulamalı eğitimler verildiğini belirtti. Erkan Avcı ise Frankfurt’ta Köln’de ders verdiğini belirtip ‘’ Tesadüfle olunmuyor. Olası gibi görünen süreç, çok okumakla izlemekle alakalı. Oyun izleyin, film izleyin’’ diyerek öğrencileri eğitime teşvik etti.“Amerika’dan daha çok yeni bir teklif aldım”

Tolgahan Sayışman’a gelen ‘’Hiç yurt dışından dizi ya da film teklifi aldınız mı?’’ sorusu üzerine Sayışman, ‘’ Daha çok yeni bir teklif aldım. Amerika’ dan ortak yapım bir film teklifinin gelmesi eskiden bizim için bir ütopyaydı. Amerika çok büyük bir sektör. Ama sınıfları çok ayrılıyor ve biz çok iyi işler yapmaya ve tanınmaya başladık. Buradaki sektörü bırakıp, orada bir iş yapmayı kabul etmemiz için onların değecek işler olması gerek ki şu an burada yaptığımız işler daha kıymetli’’ dedi.

Oynadıkları rollere gelen tepkiler içinse Erkan Avcı, sıcak karşılandığını ve izleyiciyle güzel bir iletişim kurulduğunu söyledi. Tolgahan Sayışman ise, bunun her işte farklı olduğunu belirtti. Şu an başrolü olduğu ‘’Şampiyon’’ dizisinin çocuklara hitap ettiği için çocukların toplanarak Kafkas tezahüratı yaptığını ve bundan keyif aldığını belirtti.

Öğrencilerin merakını uyandıran diğer bir konu ise senaryo süreci oldu. Bu konuda senariste gelen ‘’Senaryo sürecinden bahseder misiniz? Önce kurgu mu karakter mi?’’ sorusuna Alphan Dikmen ‘’  Uzun bir süreç. Esas olan fikirdir. Ama bu fikir, bir anlık kıymetli olan bir şey. Önce ana karakteri kurmak. Şampiyon özelinde konuşursak ‘’Kafkas’’ la yürümek ve sonrasında Kafkas’ın yanına karakterleri yerleştirmek. İşin matematiği önemli. Hikayenin nereden nereye gideceği ve sonu bilmelisin. O sona giden yollarda da hareket alanınız olmalı. Ama arada tali yollarınız olacaktır.’’ dedi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER