FNG, Calinos Entertainment ile yeni bir içerik satış anlaşması imzaladı!

FNG, Calinos Entertainment ile yeni bir içerik satış anlaşması imzaladı!
FOX’ta yayınlanmış olan ve FOX Networks Group Content Distribution (FNGCD) bünyesinde yurt dışı satışı gerçekleştirilen Türk içeriklerinin temsilciliğini Calinos Entertainment üstlendi.

No.309”, “Kalbimdeki Deniz”, “Aşk Yeniden”, “Çoban Yıldızı” ve “Kiraz Mevsimi” gibi tüm dünyada milyonlarca izleyicinin severek izlediği dizilerin de içerisinde bulunduğu 31 Türk dizisinin, National Geographic Türkiye yapımı belgesellerin ve ayrıca Box Office’te öne çıkan Türk filmlerinin dağıtımını kapsayan anlaşma yürürlüğe girdi.

FOX Networks Group Türkiye Tematik Kanallar ve İçerik Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yadigar Belbüken bu ortaklık ile ilgili düşüncelerini “Calinos Entertainment ile dağıtım ortaklığımızı genişletmiş olmaktan çok memnunuz. Calinos Entertainment, Türk dizilerini dünya çapında doğrusal kanallara ve OTT servislerine lisanslama konusunda rekorlara imza atmış bir geçmişe sahip. Yeni ve devam eden dizilerimizle FOX'u önemli hedef kitleler arasında en çok izlenen kanal yaparak başarılı bir yıl geçirdik. Türk dizilerine olan talep devam ettikçe, Calinos Entertainment ile yaptığımız bu anlaşmanın dünya çapında daha fazla pazara ulaşma imkanımızı güçlendireceğine inanıyoruz.” diyerek dile getirdi.

Calinos Entertainment Genel Müdür Yardımcısı İsmail Dursunov ise bu ortaklık ile ilgili görüşlerini; “FOX  markası altında üretilen 3000 saati aşkın yarışma programı, dizi, film ve National Geographic Türkiye yapımı belgesellerini içeren FOX kataloğunun tüm dünya televizyonlarına ready-made ve remake haklarının tarafımızdan dağıtılacak olması sektör açısından kayda değer bir gelişmedir. 1997’den beri, uluslararası marketlerde bugüne kadar 150 ülkeye dağıtımını yaptığımız 60.000 saatin üzerindeki içeriğe, FOX markası altındaki yapımları da dahil ederek, yolculuğumuza devam etmekten mutluluk duyuyoruz.” diyerek belirtti.
 
Türk dizilerini yurt dışına pazarlama konusunda ilk ve öncü şirketlerden Calinos Entertainment, MIPCOM’da gerçekleşen başarılı görüşmeler neticesinde, 1 ay gibi kısa süre içerisinde İspanya’dan Mediaset ile “Kiraz Mevsimi, No:309, İnadına Aşk”, Afganistan ile “No:309, Hayat Sevince Güzel”, Angola ve Mozambik ile “O Hayat Benim”, Bangladeş ile “N’olur Ayrılalım, Görüş Günü Kadınları, Kırlangıç Fırtınası” ve Fransızca konuşan Afrika ülkeleri ile “Kalbimdeki Deniz” dizilerine yönelik anlaşmalar imzaladı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER