Şahsiyet'in Latin Amerika uyarlaması "El asesino del olvido" baharda çekimlere başlıyor

Şahsiyet'in Latin Amerika uyarlaması
Şahsiyet dizisinin Ay Yapım ve Viacom ortaklığıyla Meksika'ya uyarlandığını mayıs ayında duyurmuştuk. Uyarlama diziyle ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı. 

"El asesino del olvido" ismiyle uyarlanan projenin dağıtımını üstlenen Madd Entertainment'ın satış sorumlusu Özlem Özsümbül, 20-22 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Latin Amerika odaklı içerik fuarı MIP Cancun öncesi todotvnews'a çeşitli açıklamalarda bulundu. Şirket, MIP Cancun'a Kuzgun ve Kızım (My Little Girl) gibi yapımların yanı sıra Mucize Doktor (A Miracle), Aşk Ağlatır (Loves Makes You Cry) ve Babil (The Choice) gibi yeni yapımların eşliğinde katılmaya hazırlanıyor. Ayrıca ortak yapımlarla ilgili görüşmelerini de devam ettiriyor.

Özsümbül'ün açıklamasına göre Şahsiyet uyarlamasının ilk bölümlerinin senaryosu tamamlandı. Senaryoları İspanyolca dilinde hazırlanan El asesino del olvido'nun başrol oyuncuları da belirlendi. Ancak oyuncuların duyurusu daha sonra yapılacak. Sezon 10 bölümden oluşacak. Çekimler ise bahar mevsiminde başlayacak. Haluk Bilginer ve Cansu Dere'nin başrolünde olduğu Şahsiyet, geçtiğimiz yıl Puhu TV'de yayınlanmış ve sezonu 12 bölüm sürmüştü.
 
Ay Yapım ve Şili'de yayın yapan Mega ortaklığıyla uyarlaması hazırlanan 20 Dakika dizisinin de benzer şekilde bahar mevsiminde veya mevsim sonunda çekimlerine başlaması bekleniyor. Uyarlama, 60 bölümlük bir dizi olarak ekrana gelecek. Özsümbül ayrıca Madd'ın yıl bitmeden bir veya iki yeni ortak prodüksiyon daha duyurabileceğini, hatta açıklamanın MIP Cancun sırasında bile gelebileceğini belirtti. Bahsi geçen ve görüşmeleri süren projelerin benzer şekilde Türkiye'de başarı kazanmış projelerin uyarlamasının olması düşünülüyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER