George R.R. Martin'in diziye uyarlanan kitabı Ateş ve Kan piyasaya çıkıyor

George R.R. Martin'in diziye uyarlanan kitabı Ateş ve Kan piyasaya çıkıyor
George R.R. Martin'in diziye uyarlanan kitabı "Ateş ve Kan" piyasaya çıkıyor.

HBO kanalının "House of the Dragon" isminde yeni bir Game of Thrones uzantısına onay verdiğini iki gün önce duyurmuştuk. Targaryen Hanedanlığı'nı konu alacak dizinin uyarlanacağı "Fire & Blood" romanı Epsilon Yayınevi tarafından basıldı. 6 Kasım'da resmen satışa sunulacak olan kitap şimdiden ön siparişe açıldı. Alican Saygı Ortanca ve Emre Aygün'ün çevirisi üstlendiği romanın editörlüğünü Tuğçe Nida Gökırmak yaptı.

Ateş ve Kan'ın tanıtımında yer verilen bilgiler şu şekilde:

Tanrılar, Targaryenlar için bir kez daha yazı tura atıyor… ya kan ya da ateş.
Dünyaca bilinen ve televizyona uyarlanan Taht Oyunları’nın yazarı George R. R. Martin’den Targaryenların tarihi bütün detaylarıyla anlatılıyor!

TAHT OYUNLARI BAŞLAMADAN 300 SENE EVVEL WESTEROS’TA EJDERHALAR HÜKÜM SÜRÜYORDU.

Takvimler geriye dönüyor, haneler yükselip yıkılıyor ve taht oyunlarının hem en kolay hem de en zor olduğu dönemde Targaryen tarihinin bütün detayları ilk kez gözlerimizin önüne seriliyor.

Taht Oyunları’nda yaşanan olaylardan yüzyıllar önce, –Valyria Kıyameti’nden sağ çıkan tek ejderlordları ailesi olan– Targaryen Hanesi, Ejderha Kayası’na yerleşmişti. Westeros tarihinin en şanlı ama bir o kadar da tartışmalı hanesinin öyküsü, Ateş ve Kan’da, ateş ve kanla yazılıyor. Ejderhanın ejderhayla, kardeşin kardeşle savaştığı, bildiğimiz anlamda Westeros’u Westeros yapan bu dönem, Demir Taht’ın yaratıcısı efsanevi Fatih Aegon’la başlıyor. Fatih’ten sonra gelen âlimler ve zalimler, korkaklar ve kahramanlar ama en çok da muazzam ejderhalar o tahtı elinde tutmak isteyen kral ve kraliçelerin hırslarının bir parçası oluyor.

Peki Ejderhaların Dansı boyunca aslında neler yaşandı? 

Yedi Krallık nasıl kuruldu? Kıyamet’ten sonra Valyria’yı ziyaret etmek neden o kadar tehlikeliydi? Daenerys’in üç ejderha yumurtasının kökeni neydi? Hisar’ın bilge üstadı tarafından nakledilen ve ressam Doug Wheatley’nin elinden çıkma yepyeni siyah-beyaz illüstrasyonlarla süslenmiş bu çok önemli tarihçede cevabını bulan soruların birkaçı işte bunlar.

“Westeros’un tarihçelerini tutan Hisar’ın üstatları son üç yüzyıldır Aegon’ın Fethi’ni mihenk taşı olarak almışlardır. Doğumlar, ölümler, muharebeler ve diğer olaylar ya FS (Fetih’ten Sonra) ya da FÖ (Fetih’ten Önce) olarak tarihlendirilir.”


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER