MIPCOM: Hercai ve Kuruluş Osman beş ülke ile ön anlaşma imzaladı!

MIPCOM: Hercai ve Kuruluş Osman beş ülke ile ön anlaşma imzaladı!
Dizi atv’de izlenir sloganı ile yüksek izlenme oranlarına sahip olan atv, her yıl Ekim ayında Cannes’da düzenlenen TV içerik fuarı MIPCOM’a bu sene de katıldı. Kanalın iddialı dönem draması Kuruluş Osman dizisinin başrol oyuncusu Burak Özçivit ile dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ;  geçen sezon yüksek izlenme oranları yakalayan drama Hercai'nin başrol oyuncuları Akın Akınözü, Ebru Şahin ve Ayda Aksel; dizinin yönetmenleri Cem Karcı ve Benal Tairi ile yapımcı Banu Akdeniz, atv ekibi ile beraber sektörün temsilcileri ile Cannes’da bir araya geldi. atv, fuar bünyesinde aynı gün iki tanıtım toplantısı birden düzenleyen tek TV kanalı oldu.
 
Hercai ve Kuruluş Osman beş ülke ile ön anlaşma imzaladı
Dört gün süren fuarın henüz ikinci günü sona ermeden Hercai, Bulgaristan, Arnavutluk ve İspanya’ya satılırken, çekimleri henüz başlamış olan Kuruluş Osman’a ise Afganistan, Arnavutluk ve Pakistan televizyonları tarafından ön rezervasyon yapıldı.
 
Kuruluş Osman (The Ottoman) Cannes’da!
Yurt dışında “The Ottoman” adıyla yayınlanacak olan atv’nin yeni dizisi ”Kuruluş Osman” Türkiye’den önce ilk defa Cannes’da yabancı basının karşısına çıktı. Dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ açılış konuşmasında dizinin küçük bir çadırdan çıkıp dev bir imparatorluğa dönüşen Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş hikayesini anlattığını söyledi. Bozdağ, ayrıca senaryoyu yazarken mevcut tüm tarihi bilgilerden faydalanıldığını, hikayenin aslına sadık kalması için özveri ile çalışan büyük bir ekip ve dev bir plato kurulduğunu söyleyerek tüm ekibe ve atv yöneticilerine teşekkür etti. Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit ise dizide bir devletin nasıl bir aşk ve büyük özveri ile kurulduğunu anlattığını, senaryo için bir yılı aşkın zamandır hazırlandığını söyledi. 
 
Hercai Cannes’da!
atv’nin geçen sezon rekor üstüne rekor kıran dizisi Hercai, başrol oyuncuları, yönetmenleri ve yapımcısıyla birlikte Cannes’daydı.  C21 Magazin dergisi editörlerinden Ed Waller’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde dizinin üç başrol oyuncusu Ebru Şahin, Akın Akınözü ve Ayda Aksel ile yönetmenleri Cem Karcı ve Benal Tairi’ye İspanyol AtresMedia televizyonundan Jose Antonio Salso Baratas eşlik etti.
 
atv’nin Sıla ve Sen Anlat Karadeniz dizilerinin İspanya kanallarında elde ettiği başarılara istinaden Hercai dizisinin de izlenme rekoru kıracağına inandıklarını belirten Baratas, atv yöneticilerine teşekkür etti. Türk dizilerinin tüm dünyada ilgi ile takip edildiğinin altını çizip sözü dizinin yönetmeni Cem Karcı’ya bıraktı. Karcı, daha ilk bölümünden itibaren rekorlar kıran dizinin bu denli başarılı olmasını, işlerini büyük bir aşkla yapmalarına bağladı. Dizinin diğer yönetmeni Benal Tairi ise Hercai adının neden seçildiğinden ve Hercai çiçeğinin hikayesinden bahsetti.
 
Beş kadın senarist tarafından yazılan Hercai’de güçlü babaanne rolünü oynayan Ayda Aksel, daha önce bu kadar güçlü, doğulu bir kadın karakter oynamadığını ancak yapımcı Banu Akdeniz’in kendisine güvenmesinin başarısında önemli bir etkisi olduğunu söyledi.
 
Mardin’in mistik ortamından bahseden Ebru Şahin’e dizideki karakterinin taktığı Mavi Süryani kolyesinin hikayesi soruldu. Şahin, kolyenin takanları nazardan koruduğuna inanıldığını anlattı.
 
Akın Akınözü ise Miran Aslanbey karakterinin belki de beş kadın tarafından kaleme alınması sebebiyle bir kadının aşık olabileceği tüm özellikleri barındıran bir adam olduğuna inandığını belirtti.
 
Gerçek aşkı kadınlar yansıtır
Dizinin yapımcısı Banu Akdeniz, dizinin başarısını kadınlar tarafından senaryolaştırılan bu aşkın çok naif işlemesine bağladı. Çünkü kadınların gerçek aşkı hissettiğini ve yansıttığını düşündüğünü söyledi.
 
Herkes ile tek tek fotoğraf çektiren ve basından gelen röportaj isteklerini kırmayarak cevaplayan ekibin toplantısı kokteyl ile son bulurken çıkışta tüm konuklara hediye olarak Mavi Süryani kolyesi dağıtıldı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER