HBO, dizilerinin öncesine akıl sağlığına dikkat çekici uyarılar ekleyecek

HBO, dizilerinin öncesine akıl sağlığına dikkat çekici uyarılar ekleyecek
HBO, ekrana getirdiği dizilerin öncesine akıl sağlığının önemine dikkat çekici uyarılar ekleyeceğini duyurdu. Uyarılar, yardıma ihtiyacı olabilecek kişiler için bilgilendirme ve yönlendirme amacı taşıyacak.

Variety'nin USC Annenberg Inclusion Initiative'in bu yılın başında yaptığı araştırmasına dayandırdığı haberine göre film karakterlerinin %2'si, TV karakterlerinin %7'si ekran önünde akıl sağlığıyla ilgili sorunlar yaşıyor. Aynı zamanda A.B.D. popülasyonunun %20'si her yıl akıl sağlığının çeşitli formlarıyla ilgili sorun yaşadığını bildiriyor.

Kanalın uyarı ekleyeceği dizilerin arasında Euphoria, Barry, Girls ve The Sopranos da bulunuyor. Kanal, ayrıca Dr. Ali Mattu'nun sunucusu olduğu "Doctor Commentaries" isimli bir program da hazırlıyor. Kısa bölümlerden oluşan programda dizilerdeki ilgili sahneler tartışılacak. İlk bölümde Girls dizisi kulanıldı. Bölümler 2-3 dakika civarı sürecekler.

Dünyanın önde gelen online platformu Netflix de 13 Reasons Why dizisinin ilk sezonunun yarattığı tartışmaların ardından dizinin bölümlerinin öncesine intihar karşıtı bazı uyarılar eklemişti.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER