Sofia Helin, Rose d’Or Ödülleri'nin bu yılki jüri başkanı oldu

Sofia Helin, Rose d’Or Ödülleri'nin bu yılki jüri başkanı oldu
Bron/Broen dizisinde canlandırdığı Saga Noren karakteriyle bilinen aktris/yapımcı Sofia Helin, Rose d'Or Ödülleri'nin bu yılki jüri başkanı oldu. 2019'un ödülleri 1 Aralık'ta Londra'da düzenlenecek gala seremonisiyle sahiplerini bulacak.

Jüride eğlence sektörünün önde gelen 70'den fazla profesyonel ismi olacak ve ödüller bu yıl 58. kez sahiplerini bulacak. Rose d'Or televizyonun en iyilerini ödüllendirmeyi amaç edinmiş ve uluslarası içerikleri onurlandıran bir ödül olarak biliniyor. 58. Rose d’Or Ödülleri'nin başvuruları 27 Eylül'e kadar devam edecek.

Sofia Helin, yeni dizisi Atlantic Crossing'in çekimlerini kısa süre önce tamamladı. Aktris, Norveç'in NRK kanalında yayınlanacak dizide Norveç Prensesi Martha'yı canlandıracak. Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen dizi II. Dünya Savaşı zamanında geçiyor. Nazilerden kaçarak Amerika'ya sığınan ve dönemin Amerikan başkanı Franklin Roosevelt ile arkadaş olan Martha, kimleri tarafından Amerika'nın savaşa girmesinde pay sahibi olarak görülüyor. Sezonu sekiz bölüm sürecek diziyi Alexander Eik yarattı ve yapımcılığını Cinenord üstlendi. Eik ve Linda May Kallestein ise senaryoları yazdı. 

Helin'in kariyerinde The Same Sky, Lifeboat, QEDA ve The Snowman gibi yapımların yanı sıra çeşitli tiyatro oyunları da bulunuyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER