Game of Thrones'un senaristleri Netflix'le özel içerik anlaşması imzaladı

Game of Thrones'un senaristleri Netflix'le özel içerik anlaşması imzaladı
Game of Thrones'un senaristleri David Benioff'un ve D.B. Weiss'in yeni adresleri belli oldu. Bir süredir birkaç şirketle görüşmelerini sürdüren ikili Netflix'le anlaştı. 200 milyon dolarlık anlaşma birden fazla yılı kapsıyor.

Anlaşmaya göre Benioff ve Weiss yeni film ve dizi projelerini Netflix bünyesinde geliştirecek. Ama öncesinde Disney'in yeni üçleme Star Wars filmleriyle ilgilenecekler. Serinin ilk filminin 2022'de sinemalara geleceği duyurulmuştu. İki ortağın görüştüğü yerler arasında Amazon'un ve Disney'in Netflix'le birlikte son üçe kaldığı konuşuluyordu.

Benioff ve Weiss, Game of Thrones'un final sezonuyla pek çok eleştiri alsa da dizinin final bölümü 19.3 milyonla en çok izlenen bölümü oldu ve Emmy'de 32 adaylık kazandı. İki senarist, Game of Thrones'un uzantı dizisinin ekibinde yer almayacağını final sezonu öncesinde duyurdu. HBO için 2017'de Confederate adında bir dizi hazırladıkları duyurulsa da köleliğin modern dünyada yasal olmasını konu alan hikayesi nedeniyle büyük eleştiri alınca proje ertelenmişti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER