SpaceIL Hikayesi, National Geographic’te ekrana gelecek!

SpaceIL Hikayesi, National Geographic’te ekrana gelecek!
Ay’a ulaşarak uzay keşfinde yeni bir dönemi başlatması hedeflenen ama iniş esnasında yaşadığı arıza ile Ay’a çakılan Beresheet uzay aracının öyküsü “SpaceIL Hikayesi” ile 21 Temmuz Pazar günü saat 22.00’de National Geographic’te.

Küçük bir şirket olan SpaceIL’in, Şubat 2019’da SpaceX’in Falcon 9 roketi ile Ay’a doğru yola çıkan uzay aracı Beresheet için büyük hayalleri vardı. Ay’a ulaşan ilk özel girişim olan Beresheet’in insanlığın uzay keşif macerasında yeni bir başlangıç olması hedefleniyordu. Ancak Beresheet’in Ay’ın kuzeyinde yer alan geniş volkanik bölge Mare Serenitastis’e iniş yapmak üzereyken motoru beklenmedik bir şekilde arızalandı. Mühendisler uzay aracını yeniden başlatsalar da bir süre sonra tüm iletişimi kaybettiler ve Beresheet 150 tonluk kütlesiyle ayın yüzeyine çakıldı.

Beresheet uzay aracının Ay’a yolculuğunu ve SpaceIL ekibinin yaşadıklarını ekranlara taşıyan “SpaceIL Hikayesi”, 21 Temmuz Pazar günü saat 22.00’de National Geographic’te.

Ödüllü yönetmenlerden nefes kesen belgeselleri, dünyaca ünlü oyuncuların rol aldığı kaliteli yapımları ve ses getiren lokal prodüksiyonları Türk izleyicisi ile buluşturan National Geographic kanalını Digiturk, D-Smart, KabloTV ve Tivibu platformlarından izleyebilirsiniz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER