Frank Herbert'in Dune romanının dizi uyarlaması da hazırlanıyor

Frank Herbert'in Dune romanının dizi uyarlaması da hazırlanıyor
WarnerMedia, yeni kuracağı online yayın platformunda yayınlanmak üzere bir diziye daha onay verdi. Frank Herbert'in Dune romanı dizi olarak da onaylanıyor.

"Dune: The Sisterhood" ismiyle onay alan proje, romanla aynı evrende geçecek ama kadın odaklı bir dizi olacak. Romanın film uyarlamasını hazırlayan Denis Villeneuve, ilk bölümü yönetecek. Dizinin senaryosunu Jon Spaihts kaleme aldı, Legendary Television de yapımcılığını üstlendi.

Dune romanının hikayesi insanlığın galaksinin binbir tarafına dağıldığı bir gelecekte geçiyor. Bu galaksilerin hepsi The Imperium tarafından yönetilmektedir. Dizideki hikaye Bene Gesserit adında kadınlardan oluşan bir grubu konu alıyor. Vücüt ve zihin konusunda kendi yetenekleri olan bu grup feodal politikaların ve The Imperium'un kumpaslarının etrafından dolanmaktadır. Amaçları ise kendilerine ait bir yerleşim alanı kurmaktır ve bu, yerlileri Dune olarak adlandırılan Arrakis gezegenine yönlendirir.

Mart ayında çekimleri başlayan Dune'un film uyarlamasında Timothee Chalamet, Paul Atreides, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Stellan Skarsgard, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Jason Momoa, Zendaya, Oscar Isaac ve David Dastmalchian yer alıyor. Film 20 Kasım 2020'de vizyonda olacak.

Dune'un 1984'te vizyona gelen David Lynch imzalı bir film uyarlaması da bulunuyor. Filmin kadrosunda Kyle MacLachlan, Francesca Annis, Virginia Madsen, Sting ve Patrick Stewart gibi isimler yer alıyor. Kitap 2000'de mini dizi olarak da uyarlandı ve William Hurt'ün başrolünde yer aldığı üç bölümlük dizi Syfy'da ekrana geldi. Senaryoyu John Harrison ve Herbert kaleme aldı. 2003'te aynı ekibin hazırladığı ve başrolünü James McAvoy'un üstlendiği bir devam dizisi de yayınlandı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER