Elizabeth Banks, Cate Blanchett'li Mrs. America dizisinin kadrosuna dahil oldu

Elizabeth Banks, Cate Blanchett'li Mrs. America dizisinin kadrosuna dahil oldu
Oscar ödüllü aktris Cate Blanchett'in başrolünde yer aldığı Mrs. America'nın kadrosuna son olarak Elizabth Banks dahil oldu. FX kanalında yayınlanacak mini dizi dokuz bölüm sürecek ve Eşit Haklar Tasarısı'nın onaylanması için başlatılan hareketin gerçek hikayesinden esinlenilecek.

Blanchett, muhafazakâr ve anti-feminist Phyllis Schlafly'yi canlandıracak. 1970'ler ve değişen politik zemin Gloria Steinem (Byrne), Betty Friedan (Ullman), Shirley Chisholm (Aduba), Bella Abzug (Martindale) ve Jill Ruckelshaus gibi dönemin önde gelen kadınların gözünden anlatılacak. 

Kadroya dahil olan Banks de Ruckelshaus'u oynayacak. Ruckelshaus, kadın hakları üzerinde çalışması için Başkan Ford tarafından atanan Cumhuriyetçi ve sosyal açıdan aktif bir kadın. Karakter, partinin Schlafly ve onu takip edenler tarafından ele geçirilmesini önlemek için gayret gösterecek.

Mrs. America'nın kadrosunda Uzo Aduba, Rose Byrne, Kayli Carter, Ari Graynor, Melanie Lynskey, James Marsden, Margo Martindale, Sarah Paulson, John Slattery, Jeanne Tripplehorn ve Tracey Ullman gibi isimler de yer alıyor. Dizinin senaryosunu Emmy ödüllü senarist Dahvi Waller (Mad Men) yazdı ve showrunner olarak görev alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER