Kapı filminin oyuncuları Deniz Ali Tatar'la 6. Seans'ın konuğu oldu!

Kapı filminin oyuncuları Deniz Ali Tatar'la 6. Seans'ın konuğu oldu!
Sinemaseverlerle YouTube’da buluşan “Deniz Ali Tatar’la 6.Seans”ta, sinemaya dair merak edilenler konuşulmaya devam ediyor! Çekimleri Mardin, Berlin ve İstanbul’da gerçekleşen, usta oyuncu Kadir İnanır’ın sinemaya dönüşünü müjdeleyen “Kapı” filminin oyuncularından Aybüke Pusat, Timur Acar, Nilay Erdönmez ve Özgün Çoban 6. Seans ’ın konuğu oldular!

Filme dair merak edilenleri Deniz Ali Tatar’a anlatan Aybüke Pusat, Timur Acar, Nilay Erdönmez ve Özgün Çoban; Kadir İnanır ve Vahide Perçin gibi iki usta oyuncu ile aynı sette olmanın heyecanını da anlattılar.

İlk sinema filmi için büyük bir heyecan duyduğundan bahseden Aybüke Pusat, ‘Nardin’ karakterini naif, iyi niyetli ve destekçi bir genç kız olarak anlatıyor. Dedesi ve anneannesini bir dakika bile bırakmayan Nardin’i Pusat, ‘Ben yokken onlara kim bakacak?’ düşüncesinde olduğunu belirtiyor. Filmin ayrık otu karakteri ‘Remzi’ ye hayat veren Timur Acar, izleyenlere Mardin’de bir gün batımı yaşanması gerektiğini sözleri arasına ekliyor. Ayrıca Acar, usta aktör Kadir İnanır ile aralarında ‘sakin ol’ kodu olduğunu ve güzel anıları da bölümde anlatıyor.

Filmde Yakup ve Şemsa’nın büyük çocuklarına hayat veren Nilay Erdönmez ve Özgün Çoban ise, film süreci boyunca oyunculuğa ve Mardin’e dair bir çok yeni şey keşfettiklerini söyledi. Filmde öfkeyle kalkıp giden Asya karakteri için Nilay Erdönmez, bunu insanın değer verdiğine yaptığını ve Asya’da da bunu gördüğünü söylüyor. Özgün Çoban ise, karakterinin aksanı üzerine çalışırken hem Alman aksanı hem de Mardin yere aksanı öğrenmesiyle ilgili ilginç bir olayı izleyenlerle paylaşıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER